Klimatyzator przenośny - co powinieneś wiedzieć?

   0 Comments
Klimatyzator przenośny - co powinieneś wiedzieć?

W upalne dni najlepszym rozwiązaniem do schłodzenia pomieszczenia, w którym się znajdujemy, jest klimatyzacja. Jeśli nie może być ona zamontowana na stałe, warto zainwestować w klimatyzator przenośny. Jak go zamontować i gdzie? Jakie funkcje posiada klimatyzator przenośny? Co warto wiedzieć przed jego zakupem? Przeczytaj niezbędne informacje na ten temat, które przygotowaliśmy w poniższym artykule.

Jak zamontować klimatyzator przenośny w bloku

Montaż klimatyzatora przenośnego w bloku jest dość prosty. Należy ustawić go jak najbliżej okna, aby móc umieścić rurę, która odprowadza nagrzane powietrze na zewnątrz. Co więcej, oprócz tego, trzeba dokupić osobno zestaw okienny, w którym znajdują się specjalne uszczelki. Niektóre urządzenia posiadają je już w komplecie, jednak jest to niewielka ilość modeli. Dobrze jest zatem sprawdzić ten element przy zakupie sprzętu. Alternatywnym rozwiązaniem jest podłączenie klimatyzatora przenośnego do kanału wentylacyjnego poprzez rurę. Jednak nie jest ono zalecane, ponieważ może to pogorszyć prawidłowe działanie wentylacji. Kolejnym rozwiązaniem jest klimatyzator przenośny z dwoma rurami. Jednak jest od o wiele droższy niż standardowy. Natomiast montuje się go w taki sam sposób jak ten z jednym wężem.

Gdzie można zamontować klimatyzator w bloku?

W zależności od rodzaju klimatyzacji może być ona zamontowana na ścianie lub nad oknem w środku pomieszczenia oraz druga część na zewnątrz np. na balkonie. W takim przypadku trzeba uzyskać oficjalną zgodę spółdzielni mieszkaniowej. Klimatyzatory przenośne zaś nie potrzebują stałego umiejscowienia. Jedynie należy pamiętać o tym, aby rurę, która odprowadza ciepłe powietrze wystawić za okno. Pozwoli to na poprawne działanie klimatyzacji.

Funkcje klimatyzatorów przenośnych

Klimatyzacja zazwyczaj działa wielofunkcyjnie. Najważniejsze funkcje klimatyzatorów przenośnych to przede wszystkim:

  •          wentylacja pomieszczeń,
  •          osuszanie wnętrza,
  •          ogrzewanie pokoju (głównie w zimie),
  •          jonizacja powietrza.

3 rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem klimatyzatora przenośnego

Klimatyzatory przenośne jak sama nazwa wskazuje – są sprzętem mobilnym, które można ustawić w dowolnym miejscu, pamiętając o wskazaniach do prawidłowego działania urządzenia. Jednak zastanawiając się nad ich zakupem, warto zgłębić informację na ten temat.

Klimatyzator przenośny jest bardzo głośny

Klimatyzator przenośny składa się m.in. ze sprężarki i dwóch wentylatorów. To właśnie te elementy powodują, że urządzenie głośno chodzi. Hałas ten uzależniony jest również od ustawienia mocy klimatyzacji oraz wielkości i stopnia wygłuszenia pomieszczenia.

Klimatyzator przenośny musi posiadać jedną bądź dwie rury

Działanie klimatyzatora przenośnego uzależnione jest od jego budowy. Konieczne jest, aby posiadał on przynajmniej jedną rurę, która odpowiada za wymianę powietrza z ciepłego na zimne. Wąż ten odpowiada za usuwanie nagrzanego powietrza z pomieszczenia i przekazywania go na zewnątrz.

Klimatyzator przenośny musi być ustawiony przy oknie

Rura, która jest nieodłącznym elementem klimatyzatora przenośnego, musi wychodzić na zewnątrz, dlatego całe urządzenie powinno zostać umiejscowione przy oknie. Im łatwiejszy dostęp, tym skuteczniejsze działanie sprzętu. Co więcej, dobrze, gdy klimatyzator przenośny stoi również w niewielkiej odległości od gniazdka. Im mniej kabli na wierzchu, tym przestrzeń jest bezpieczniejsza. Ponadto przy włączaniu i wyłączaniu urządzenia z prądu, posiadanie wszystkiego w jednym miejscu jest zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem.

Montaż klimatyzacji Wrocław

Informacje ogólne

biuro@czystyklimat.pl

Czysty klimat

ul. Kwidzyńska 29

51-415 Wrocław

NIP: 8981444857

pon-pt: 8:00 - 21:00

sb: 9:00 - 15:00


Rachunek firmy:

ING Bank Śląski

51 1050 1575 1000 0097 0096 2716