Klimatyzatory kanałowe

Pokazuje 1 - 15 z 78 elementów

Klimatyzatory kanałowe to urządzenia umożliwiające regulację temperatury jednocześnie w kilku pomieszczeniach. W tego typu klimatyzatorach dystrybucja powietrza odbywa się przy pomocy przewodów wentylacyjnych. W naszej ofercie znajdziecie Państwo wyłącznie wysokiej jakości urządzenia renomowanych marek.

Klimatyzatory kanałowe – dlaczego warto?

Klimatyzatory kanałowe charakteryzują się wysoką wydajnością. Dzięki temu zapewniają komfort w pomieszczeniach, niezależnie od ich powierzchni – urządzenia dostępne są dla pomieszczeń o różnym metrażu. Dodatkową zaletą klimatyzatorów kanałowych jest ich funkcjonalność – jednostki umożliwiają podnoszenie i obniżanie temperatury w pomieszczeniach. Klimatyzatory tego typu mogą być montowane  w konstrukcji sufitu podwieszanego, a dzięki temu wyglądają estetycznie. Z tego względu wkomponują się w wystrój każdego wnętrza.

Dlaczego warto wybrać klimatyzatory z oferty sklepu Czysty Klimat?

W naszej ofercie przygotowaliśmy różnorodne klimatyzatory, tak, aby sprostać zróżnicowanym wymaganiom naszych Klientów. Bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że odpowiednie warunki w pomieszczeniach, w których przebywamy, przekładają się na nasze samopoczucie. Z tego względu dbamy o to, aby w naszej ofercie znajdowały się produkty czołowych marek.

Pytania i odpowiedzi

Co to jest klimatyzator kanałowy?

To połączenie systemu kanałów, który rozprowadzony jest po całym budynku i przechodzi przez ściany lub strop. Klimatyzator kanałowy nie zaburza wyglądu pomieszczenia, ponieważ są chłodzone przez kratki, bez konieczności montażu wewnętrznych jednostek. Klimatyzacja kanałowa sprawdza się w większych budynkach, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby montować ją w domach jednorodzinnych. Kanałowe połączenie klimatyzacji pozwala na regulacje temperatury w konkretnych lub wszystkich pomieszczeniach.

Ile kosztuje klimatyzacja kanałowa?

Cena klimatyzacji kanałowej  uzależniona jest od rodzaju jednostki, jej mocy oraz wielkości instalacji. Składa się na nią także nie tylko samo urządzenie, ale również jego montaż. W przypadku zakupu klimatyzatora wraz z montażem kwota podatku zmniejsza się z 23% na 8%, a co za tym idzie, zmniejsza się również cena. Natomiast koszty użytkowania klimatyzacji są proste do obliczenia. Wystarczy pobór mocy instalacji pomnożyć przez cenę energii, jednak warto pamiętać, że na cenę eksploatacji ma wpływ regularny serwis, czyszczenie i przeglądy, które zapewniają wysoką jakość pracy urządzenia.

Jak dobrać klimatyzator kanałowy?

Dobór klimatyzatora kanałowego zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia oraz temperatury, jaka w nim panuje. Zlecenie obliczeń profesjonalistom pozwoli na dobranie najlepszego rozwiązania, które pozwoli cieszyć się odpowiednią temperaturą przez cały rok. Nieodpowiednio dobrana klimatyzacja kanałowa będzie dawać uczucie przeciągu oraz wyziębiać pomieszczenie. Zbyt niska moc i źle dobrane inne parametry mogą również skutkować niemożliwością ochłodzenia w pełni całego pomieszczenia czy budynku.