Filtry

Włączone filtry:
  Sezonowa klasa efektywności grzewczej - Temperatura wody 35°C
  Sezonowa klasa efektywności grzewczej - Temperatura wody 55°C
  Zakres pracy - Chłodzenie [ °C ]
  Zakres pracy - Grzanie [ °C ]

  Pompy ciepła 

  Pokazuje 1 - 15 z 318 elementów

  Pompy ciepła to urządzenia, które pozwalają w prosty sposób przechodzić z trybu ogrzewania do trybu chłodzenia w naszym domu i otoczeniu. Dzięki sprawnemu działaniu możemy z łatwością dostosować temperaturę powietrza do naszych indywidualnych preferencji. Pompy ciepła gwarantują całoroczny komfort ogrzewania i chłodzenia powietrza w dowolnym momencie, w odpowiedzi na aktualne potrzeby mieszkańców domu.

  Dlaczego warto mieć pompę ciepła?

  Jeżeli budynek, w którym chcemy zainstalować pompę ciepła nie posiada dostępu do sieci gazociągowej, pompa będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem spośród dostępnych na rynku. Wyklucza ona problemy dotyczące ceny energii, kosztów eksploatacji. Wykorzystuje się je nie tylko jako główne źródło ciepła, ale także jako instalację uzupełniającą. Pompy ciepła umożliwiają również ochładzanie pomieszczeń w razie potrzeby.

  Zalety pompy ciepła

  Niezaprzeczalną zaletą korzystania z pompy ciepła jest bardzo duża oszczędność energii, gdyż jedynie jednostka sprężarki wymaga zasilania. Poza tym pompy ciepła korzystają z energii z otoczenia domu, co pozwala na ekologiczny sposób pozyskiwania energii.

  Dodatkowo pompy ciepła są urządzeniami niezwykle łatwymi w obsłudze. Zazwyczaj wyposażone są w sterownik, który udziela wszelkich informacji, których w danym momencie potrzebujemy do ustawienia odpowiednich parametrów.

  Jeżeli nie wiesz, którą pompę ciepła wybrać, koniecznie skontaktuj się z naszymi pracownikami, którzy pomogą Ci w dokonaniu wyboru.

  FAQ:


  Ile kosztuje pompa ciepła wraz z instalacją?

   

  Ostateczny koszt takiej inwestycji będzie uzależniony od wyboru konkretnego urządzenia, ponieważ ceny różnych modeli pomp mogą się delikatnie różnić, a także od indywidualnych ustaleń w kwestii montażu i instalacji. Zasadniczo będzie to suma oscylująca w granicach 40 tysięcy złotych.

   

  Jaka moc pompy ciepła do domu 150m2?

   

  Dla domów o średniej wielkości, oscylujących w granicach 150m2 łącznej powierzchni mieszkalnej, najlepiej wybrać pompę ciepła o mocy 4,5 kW. W razie wątpliwości zachęcamy jednak do kontaktu z nami – bardzo chętnie dzielimy się fachową wiedzą i jesteśmy w stanie doradzić w profesjonalny sposób, biorąc pod uwagę każdy indywidualny przypadek osoby zainteresowanej nowoczesnymi urządzeniami grzewczymi oraz skorzystaniem z naszych usług.

   

  Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 150m2?

   

  Dla domów o powierzchni użytkowej około 150m2, czyli takich, na które większość z nas decyduje się najczęściej, koszt pompy ciepła będzie raczej standardowy, wynoszący wraz z montażem około 40 tysięcy złotych. Oczywiście ostateczna cena będzie zależała od konkretnego modelu urządzenia oraz od indywidualnych ustaleń.

   

  Czy pompa ciepła bez fotowoltaiki się opłaca?

   

  Warto wiedzieć, że choć montaż pompy ciepła najczęściej idzie w parze z instalacją paneli fotowoltaicznych, nie jest to jedyne możliwe rozwiązanie. Zdecydowanie taka inwestycja opłaca się nawet w momencie, gdy nie posiadamy paneli słonecznych. Nawet sama pompa pozwala odczuć znaczne korzyści finansowe oraz obniżenie rachunków za prąd i ogrzewanie.