Nawilżacze powietrza

Nawilżacze powietrza

Skutki zbyt suchego powietrza w naszym otoczeniu są odczuwalne niemal od razu. Suchy kaszel, przesuszona skóra, podrażnione oczy, problemy ze snem i samopoczuciem to tylko niektóre z nich, a długotrwałe przebywanie w bardzo suchym mikroklimacie może poważnie odbić się na naszym zdrowiu. Rozwiązaniem tego problemu jest zakup nawilżacza powietrza, który pozwoli na regulowanie poziomu wilgotności w Twoim otoczeniu.

Kto powinien zakupić nawilżacz powietrza?

W nawilżacz powietrza powinni wyposażyć się wszyscy Ci, którzy mają problem z poziomem wilgoci w swoim domu. Zbyt suche powietrze jest równie zgubne w skutkach jak zbyt wilgotne i może prowadzić do różnych nieprzyjemnych objawów. Przesuszone śluzówki, łzawiące oczy, spierzchnięte usta i dłonie to tylko niektóre z nich. Odpowiedni poziom wilgoci w mieszkaniu jest niezwykle istotny, zwłaszcza, jeżeli mieszkają w nim np. dzieci.

Jaki nawilżacz powietrza wybrać?

Na rynku możesz wybierać spośród wielu rodzajów nawilżaczy powietrza. Do najpopularniejszych z nich należą tradycyjne nawilżacze parowe, które wypuszczają chmurkę pary wodnej. Bardziej zaawansowane są nawilżacze ultradźwiękowe, które rozbijają cząsteczki pary tak, aby lepiej mieszały się z otoczeniem. Z tego rozwiązania nie powinni korzystać właściciele zwierząt. Coraz większą popularnością cieszą się również nawilżacze powietrza ewaporacyjne, które zasysają suche powietrze z naszego otoczenia i nawilżają je wewnątrz wypuszczając z powrotem.