Pompki skroplin 

Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów

W naszym sklepie internetowym CzystyKlimat.pl znajdziesz szeroką ofertę pompek do skroplin. Są one istotnym elementem systemów klimatyzacyjnych. Są niewielkie, więc możemy je skrzętnie ukryć nawet w obudowie naszego urządzenia. Nasza oferta zawiera pompki do skroplin renomowanych marek, które zapewnią pracę najwyższej jakości.

Kiedy potrzebna jest pompka do skroplin?

W każdym urządzeniu klimatyzacyjnym podczas jego pracy zachodzi zjawisko kondensacji, czyli skraplania się pary wodnej. Krople te muszą zostać usunięte z układu urządzenia. W wielu klimatyzatorach odpowiada za to taca ociekowa – jest to metoda pozwalająca na wykorzystanie grawitacji, przez co skropliny samoistnie są odprowadzane z urządzenia.

W przypadku klimatyzacji, które są umieszczone w takich miejscach, że odprowadzanie samoistne skroplin nie jest możliwe, instaluje się pompkę skroplin. Są to urządzenia elektryczne, które pozwalają na odprowadzanie cieczy wbrew prawom grawitacji, zazwyczaj do około 8 m w górę z szybkością do 20l/h.

Pompki skroplin możemy zamontować w korytku osłonowym lub w dowolnym innym miejscu osłony. Bardzo istotne jest jej odpowiednie ułożenie, zbiornik z pływakiem musi być umieszczony na idealnie płaskiej powierzchni.