Filtry

Włączone filtry:
  Przepływ powietrza [ m3/h ]
  Wydajność osuszania [l/24h]

  Osuszacze domowe

  Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

  Osuszacz powietrza to bardzo przydatne i pomocne urządzenie. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby pomóc nam pozbyć się nadmiernej ilości wilgotnego powietrza z pomieszczeń. Jest to niezwykle ważne, gdyż zbyt duża wilgotność w pomieszczeniach przyczynia się do namnażanie bakterii i zarazków, które mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia. Powinniśmy pamiętać o tym, że zbyt duża wilgotność w pomieszczeniu negatywnie wpływa na materiały wykończeniowe, z których zbudowany jest nasz dom.

  Jak działa osuszacz powietrza?

  Na rynku możemy wyróżnić dwa rodzaje osuszaczy powietrza. Osuszacze powietrza adsorpcyjne składają się z rotatora. Znajduje się w nim higroskopijna substancja, która sprawnie pochłania wilgoć. Woda magazynowana jest w specjalnym pojemniku, a osuszone powietrze wraca do pomieszczenia.

  Drugi rodzaj to osuszacz kondensacyjny. Wilgoć zbierana jest za pomocą wentylatora, który posiada układ chłodniczy. Sprawia on, że woda skrapla się i zbiera w specjalnym pojemniku, a powietrze następnie jest osuszane i wraca do pomieszczenia.

  Elektryczne osuszacze powietrza

  Możemy zakupić elektryczny osuszacz powietrza, który idealnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i w pomieszczeniach przemysłowych i biurowych. Każdy model posiada inne udogodnienia, które pozwalają na skoordynowaną pracę w każdych warunkach. W naszym sklepie CzystyKlimat.pl znajdziesz szeroką ofertę osuszaczy powietrza domowych, które idealnie sprawdzą się w każdych warunkach.