Wentylatory

Pokazuje 1 - 15 z 778 elementów

Wentylatory to urządzenia, które najczęściej wykorzystujemy wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba obniżenia temperatury lub ochłodzenia. Wprawiają one powietrze w ruch, sprawiając, że obniża swoją temperaturę. Prawidłowa wentylacja powietrza wpływa również na samopoczucie i zdrowie wszystkich domowników. Dlatego powinniśmy brać pod uwagę wentylację już na etapie projektowania domu.

Dlaczego wentylacja pomieszczeń jest ważna?

Jeżeli zaniedbamy prawidłową wentylację pomieszczeń, w których przebywamy, następstwa tego mogą być bardzo poważne. W pomieszczeniach takich jak kuchnie czy łazienki może zacząć gromadzić się wilgoć, która doprowadzi do powstawania ognisk pleśni oraz grzybów. Te z kolei są bardzo groźne dla naszego zdrowia. Dodatkowo nadmiar wilgoci może prowadzić do naruszenia warstwy wykończeniowej ścian, a także negatywnie wpłynąć na wyposażenie pomieszczeń.

Jakie są rodzaje wentylatorów?

Najczęściej spotykane wentylatory to te, których działanie opiera się na wentylacji grawitacyjnej. Ponieważ ciepłe powietrze jest lżejsze, unosi się do góry, a wentylator umieszczony pod sufitem ochładza je i spycha w dół.

W niektórych pomieszczeniach nie ma możliwości instalacji wentylatorów grawitacyjnych. Wówczas możemy zdecydować się na wentylatory osiowe lub kanałowe, które są połączone z całym systemem wentylacji i wymieniają powietrze w pomieszczeniach.

Jakie cechy powinien mieć wentylator powietrza?

Dobry wentylator to nie tylko odpowiednia wentylacja powietrza w pomieszczeniu, ale również zestaw cech, które sprawią, że korzystanie z urządzenia będzie prawdziwą przyjemnością. Warto wybrać takie urządzenie, które nie generuje hałasu.

W naszym sklepie CzystyKlimat.pl znajdziesz wentylatory powietrza, które z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. W razie problemów lub wątpliwości, koniecznie skontaktuj się z obsługą naszego sklepu.