Klimatyzatory kasetonowe

Pokazuje 1 - 15 z 75 elementów

Klimatyzatory kasetonowe to idealne rozwiązania dla obiektów magazynowych, biur czy lokali usługowych. Coraz częściej tego typu rozwiązanie wybierają również klienci indywidualni. Tego typu jednostki świetnie radzą sobie z regulacją temperatury nawet w dużych pomieszczeniach. Do cech charakterystycznych tych klimatyzatorów można zaliczyć to, że montuje się je w konstrukcji sufitów podwieszanych.

Klimatyzatory kasetonowe– dlaczego warto?

Większość klimatyzatorów kasetonowych to urządzeni typu split. Składają się one z dwóch jednostek: zewnętrznej w postaci skraplacza oraz wewnętrznej w formie parownika. Jednak niektóre z nich mają możliwość dystrybucji schłodzonego powietrza do pomieszczenia sąsiadującego z pomieszczeniem klimatyzowanym.

Klimatyzatory tego typu chłodzą, ogrzewają, a także oczyszczają powietrze we wnętrzach. Są wydajne i energooszczędne. W naszej ofercie znajdziesz wiele klimatyzatorów kasetonowych renomowanych marek. Urządzenia są zróżnicowane pod względem ceny czy dodatkowych funkcji.

Dlaczego warto wybrać klimatyzatory z oferty sklepu Czysty Klimat?

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo klimatyzatory, które nie tylko zadbają o odpowiednią temperaturę pomieszczenia, ale także zajmą się optymalizacją wielu innych parametrów. Dzięki temu urządzenia te zadbają o jak najlepsze warunki w pomieszczeniu, co przekłada się na nasze samopoczucie oraz komfort.

Nawiązujemy współpracę jedynie z czołowymi producentami systemów klimatyzacyjnych na świecie, dlatego możemy zagwarantować Państwu, że oferowane przez nas produkty są wysokiej jakości, cechuje je wydajność oraz zgodność ze wszystkimi normami bezpieczeństwa.

Pytania i odpowiedzi

Co to jest klimatyzator kasetonowy?

Klimatyzacja kasetonowa to bardziej estetyczna wersja standardowych klimatyzatorów ściennych. Montuje się ją na suficie kasetonowym i staje się ona prawie niewidoczna. Składa się standardowo z jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznej. Jednostka zewnętrzna nie różni się wyglądem od jednostek dostosowanych do innych rodzajów klimatyzatorów. Klimatyzacja kasetonowa może również współpracować z prostymi jednostkami split oraz multi-split, a także VRV oraz VRF.

Gdzie sprawdzi się klimatyzacja kasetonowa?

Aby klimatyzacja kasetonowa zapewniała najwyższy komfort, pomieszczenie powinno być odpowiednio wysokie. To powoduje, że ten typ klimatyzatora najczęściej montowany jest w biurach, urzędach i innych przestrzeniach publicznych. Nie jest to jednak wyznacznik. Ze względu na swoje rozmiary i wygląd, montaż klimatyzacji kasetonowej jest często wybierany przez właścicieli domów oraz mieszkań, którzy nie chcą zburzyć aranżacji wnętrza ogromną jednostką powieszoną na ścianie.

Jakie są zalety klimatyzacji kasetonowej?

Oprócz walorów estetycznych klimatyzacja kasetonowa zajmuje bardzo mało miejsce i niepotrzebna jest jej powierzchnia ściany. Dzięki temu obrazy czy inne ozdoby ścienne mogą spokojnie wisieć na swoich miejscach. Swoją wydajnością nie różni się od tradycyjnych klimatyzatorów naściennych, dlatego ze względu na estetykę wystroju jest tak często wybierana. Kasetonowa klimatyzacja zapewnia wielostronny nadmuch powietrza, dzięki czemu nie wymaga wysiłku przy ustalaniu miejsca montażu.