Montaż klimatyzacji we Wrocławiu

Nasze usługi obejmują montaż jednostki i serwis klimatyzacji na terenie Wrocławia. Jesteśmy znani z kompleksowych usług oraz dopasowania rozwiązań do codziennych potrzeb naszych klientów. 

Aby skorzystać z naszych usług montażu systemów klimatyzacji na terenie Wrocławia i okolic wystarczy wypełnić nasz formularz, a nasi specjaliści skontaktują się z Państwem, aby omówić dokładny przebieg usługi.

Klimatyzatory z montażem we Wrocławiu

Temat klimatyzacji pojawia się wraz z nadejściem ciepłych dni, a sama klimatyzacja staje się coraz bardziej popularnym urządzeniem w budynkach. Dzięki niej, powietrze w pomieszczeniach dostosowanie jest do Twoich potrzeb. Coraz częściej na montaż decydują się osoby, którym zależy kompleksowym montażu i sprawnym serwisie. Wiemy, że w dzisiejszych czasach każdy z nas ma ogrom obowiązków i zobowiązań. Dlatego właśnie, wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, pragniemy zaoferować pakiet kompleksowych usług, który zawiera sprzedaż, montaż, a także serwis klimatyzacji, a wszystko po to, aby oszczędzić czas i pieniądze naszych Klientów.

Zapraszamy do współpracy zarówno naszych stałych Klientów, jak i osoby, które dopiero zapoznają się z pełną ofertą naszych usług. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby usługi z zakresu montażu instalacji klimatyzacji i systemów klimatyzacji była jedną z najlepszych na rynku.

W naszej ofercie znajdą Państwo zestaw usług, które pozwolą cieszyć się świeżym powietrzem w domu i otoczeniu. Są to między innymi usługi takie jak:

 • instalacja klimatyzacji typu split;
 • serwis i instalacja pompy ciepła;
 • sprzedaż, montaż urządzeń wentylacyjnych takich jak klimatyzacja;
 • kompleksowa obsługa Klientów w takich miastach jak Wrocław;
 • montaż klimatyzacji w domu.

Jeżeli interesuje Państwa montaż klimatyzatorów we Wrocławiu i okolicach, zapraszamy do kontaktu.

Informacje ogólne

logo3.png

Czysty klimat
ul. Kwidzyńska 29
51-415 Wrocław
NIP: 8981444857

clock2.png

pon-pt: 8:00 - 21:00
sb: 9:00 - 15:00

Rachunek firmy:

ING Bank Śląski 51 1050 1575 1000 0097 0096 2716

Szczegóły montażu

m2

Działamy na terenie miasta Wrocław, m.in. w dzielnicach:

Gajowice, Gądów-Popowice Południowe, Grabiszyn-Grabiszynek, Leśnica, Maślice, Muchobór Mały, Nowy Dwór, Oporów, Pilczyce - Kozanów-Popowice Północne, Borek, Brochów, Gaj, Huby, Jagodno, Klecina, Krzyki-Patrynice, Powstańców Śląskich, Przedmieście Oławskie, Tarnogaj, Wojszyce, Karłowice-Różanka, Psie Pole-Zawidawie, Przedmieście Świdnickie, Stare Miasto, Szczepin, Biskupin-Sepolno-Dąbie-Bartoszowice, Nadorze, Ołbin, Plac Grunwaldzki i okolicach.

Montaż klimatyzacji w biurach, domach i mieszkaniach 

W obecnych czasach estetyczny montaż klimatyzacji wykonywany jest w biurach, lokalach usługowych, ale także domach jednorodzinnych oraz blokach mieszkalnych. Posiadanie klimatyzacji to duże udogodnienie, poprawiające komfort życia. Sprawdza się ona zarówno w upalne dni, jak i nawet zimowe.

Instalacja klimatyzacyjna Wrocław polega na pobieraniu energii w jednym miejscu oraz oddawaniu jej w drugim. Reakcja ta zachodzi za pomocą sprężarki. Sprężając pobrany gaz, przekazuje go do skraplacza, w którym czynnik chłodniczy ulega kondensacji. Kolejnym etapem jest przepływ stanu ciekłego do zbiornika, a następnie do elementu rozprężonego. Poprzez rozprężenie mieszaniny dopływa do parownika, w którym powstaje para sucha. Co więcej, powietrze przelatując przez parownik, oddaje ciepło i wydostaje się z klimatyzacji jako chłodniejsze. Wszystko wspierane jest przez wentylatory. W taki sposób uruchamiając klimatyzację, można obniżyć temperaturę. 

Polecane klimatyzatory z montażem 

Montaż klimatyzatorów multisplit we Wrocławiu

Montaż klimatyzatorów Wrocław jest uzależniony od rodzaju wybranej klimatyzacji. Najbardziej wydajnym klimatyzatorem jest multisplit, ponieważ chłodzi jednocześnie kilka pomieszczeń.

Klimatyzator typu multisplit pracuje na zasadzie zastosowania agregatu lub sprężarki o odpowiedniej mocy oraz wewnętrznych części klimatyzatora znajdującego się wewnątrz pomieszczeń. Obydwa elementy stanowią wymienniki ciepłego powietrza poprzez nawiewanie oraz wywiewanie go.

Montaż klimatyzatorów multisplit Wrocław jest nieco trudniejszy niż klimatyzatora przenośnego czy klasycznego ściennego. W tym modelu wymagana jest instalacja elektryczna oraz freonowa. To znaczy, że instalację należy poprowadzić do każdego elementu klimatyzatora osobno. Nasi specjaliści doskonale się na tym znają! Dzięki temu, że szybko i sprawnie zamontują klimatyzację w Twoim wnętrzu, będziesz mógł natychmiast cieszyć się komfortem przebywania w danym pomieszczeniu. 

Korzyści, jakie wynikają z montażu klimatyzacji do domu typu multisplit to przede wszystkim estetyka elewacji oraz oszczędność energii elektrycznej. 

Dlaczego warto wybrać montaż klimatyzacji z Czysty Klimat?

Przy zakupie klimatyzatora dodatkowo skorzystaj z usługi montażu klimatyzacji przez doświadczonych specjalistów z firmy Czysty Klimat. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystko będzie prawidłowo podłączone. Szkoda zbędnych nerwów, jeśli można skorzystać z pomocy profesjonalistów. Montaż klimatyzacji we Wrocławiu jest możliwy na terenie miasta oraz pobliskich okolic. Wystarczy, że umówisz się na dogodny termin poprzez formularz online, znajdujący się na naszej stronie internetowej. Wybierając sprawdzoną firmę specjalizującą się w systemach klimatyzacyjnych, możesz liczyć na doradztwo w zakupie odpowiedniego sprzętu oraz profesjonalny montaż klimatyzacji. Później wystarczy już tylko z niej korzystać! Służymy zatem pomocą i czekamy na Twój kontakt!

Klimatyzatory domowe Wrocław mogą spełniać wiele różnych funkcji. Przede wszystkim jest to:

 • chłodzenie pomieszczeń,
 • ogrzewanie pokoju,
 • wentylacja,
 • oczyszczanie, czyli filtrowanie powietrza w danym pomieszczeniu,
 • osuszanie, dzięki czemu w pokoju zostaje zachowana odpowiednia wilgotność, która nie sprzyja rozwijaniu się bakterii,
 • jonizowanie.

Każda klimatyzacja może działać w trochę inny sposób lub różnić się posiadanymi funkcjami i właściwościami. W zależności od wybranego modelu oraz producenta sprzęt ten może być wzbogacony o dodatkowe udogodnienia tj. np.:

 • możliwość ustawienia konkretnego trybu pracy klimatyzacji,
 • tryb cichy, czyli generowanie mniejszego hałasu,
 • możliwość ustawienia kierunku nawiewu,
 • dostosowanie siły nawiewu do indywidualnych preferencji,
 • sterowanie klimatyzatora za pomocą funkcji Wi-Fi lub pilota,
 • możliwość zaprogramowania czasu włączenia oraz wyłączania podczas nieobecności w domu czy biurze.

Modele najczęściej wybierane przez naszych Klientów

W asortymencie Czysty Klimat znajdziesz klimatyzatory ścienne, kasetonowe, kanałowe, podsufitowo-przypodłogowe, podstropowe, multi oraz przenośne.

Najbardziej polecanymi modelami klimatyzatora ściennego jest Gree Amber Prestige GWH12YD-S6DBA2A, Gree Fairy Silver GWH18ACD-K6DNA1D, Gree Pular GWH12AGB-K6DNA1A oraz Gree Soyal GWH12AKC-K6DNA1A.

Ile kosztuje montaż klimatyzacji we Wrocławiu? Wycena usługi

Cena montażu klimatyzacji może być różny. Na koszt wpływają takie czynniki jak np.:

 • rodzaj klimatyzatora,
 • umiejscowienie klimatyzatora (czy np. konieczne będzie użycie rusztowania),
 • odległość między parownikiem a skraplaczem,
 • miasto, w którym ma zostać wykonana usługa.

Czysty Klimat, gdy słyszy frazę „montaż klimatyzacji cennik” odpowiada rzetelnie: Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oraz potrzebom naszych Klientów, oferujemy kompleksową usługę, w której skład wchodzi klimatyzator zakupiony w naszym sklepie, montaż oraz regularny serwis, a także gwarancja wykonanej pracy przez naszych specjalistów. Nasi Klienci podczas całej transakcji szczegółowo wiedzą co i ile będzie kosztowało oraz jaki jest realny czas oczekiwania. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze usługi klimatyzacyjne były realizowane jak najszybciej, a Klienci mogli cieszyć się zamontowaną przez nas klimatyzacją.

Montaż klimatyzacji we Wrocławiu do domu i nie tylko - realizacja

W naszej ofercie znajdziesz zestaw usług, które pozwolą cieszyć się świeżym powietrzem w domu, biurze czy innym pomieszczeniu. Jako Czysty Klimat zajmujemy się:

 • kompleksową obsługą klientów w zakresie klimatyzacji na terenie Wrocławia oraz okolic,
 • sprzedażą urządzeń wentylacyjnych,
 • instalacją typu split,
 • instalacją oraz serwisem pomp ciepła,
 • montażem klimatyzacji.

Wiedz, że montaż klimatyzacji Wrocław zależy przede wszystkim od rodzaju klimatyzatora oraz stopnia skomplikowania instalacji. Czas realizacji może się wydłużyć ze względu na potencjalne problemy związane z doprowadzeniem instalacji elektrycznej do urządzenia lub materiał, z którego wykonany jest budynek, przez co wykonanie nawiertów może być utrudnione. Natomiast optymalny czas montażu klimatyzacji typu split szacuje się na ok. 4-10 godzin. Nieco dłużej, od. 2-3 dni montuje się jednak klimatyzację typu multisplit.

Montaż klimatyzacji we Wrocławiu obejmuje całe miasto oraz okolice. Działamy na terenie takich rejonów jak: Gajowice, Gądów-Popowice Południowe, Grabiszyn-Grabiszynek, Leśnica, Maślice, Muchobór Mały, Nowy Dwór Oporów, Pilczyce, Kozanów-Popowice Północne, Borek, Brochów, Gaj, Huby, Jagodno, Klecina, Krzyki-Partynice, Powstańców Śląskich, Przedmieście Oławskie, Tarnogaj, Wojszyce, Karłowice-Różanka, Psie Pole, Przedmieście Świdnickie, Stare Miasto, Szczepin, Biskupin, Sępolno, Nadodrze, Ołbin czy Plac Grunwaldzki.

 

Konserwacja oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny systemów klimatyzacji Wrocław

Oprócz wyboru konkretnego modelu klimatyzatora oraz jego montażu konieczny jest również serwis. Czysty Klimat służy zatem pomocą! Wiedz, że przegląd klimatyzacji Wrocław polega przede wszystkim na:

 • odgrzybianiu,
 • oczyszczaniu skraplacza,
 • sprawdzaniu ciśnienia w całej instalacji.

Serwis klimatyzacji Wrocław powinien odbywać się przynajmniej raz w roku. Dzięki temu możliwe jest sprawne działanie klimatyzatora przez wiele lat. Jeśli zaniedbasz cykliczny serwis klimatyzacji, wydajność sprzętu może stanowczo spaść.

Pytania i odpowiedzi

1. Ile kosztuje montaż klimatyzacji?

Koszty montażu klimatyzacji nie są stałe i będą się wahać w zależności od różnych czynników, takich jak na przykład wielkość pomieszczenia, trudność i czasochłonność montażu wraz z poprowadzeniem odpowiednich instalacji. Oczywiście ogromne znaczenie będzie miał tutaj także wybór konkretnego klimatyzatora, ponieważ ich ceny mogą się między sobą diametralnie różnić. Zachęcamy do indywidualnego kontaktu celem przedstawienia oferty dobranej idealnej pod Państwa potrzeby oraz do sporządzenia wstępnej i szacunkowej wyceny całej inwestycji.

 

2. Ile kosztuje montaż klimatyzacji split?

Klimatyzacja typu split opiera swoją pracę na dwóch podstawowych elementach – jednostce wewnętrznej, która montowana jest w danym pomieszczeniu oraz agregacie, który znajduje się na zewnątrz budynku. Taki rodzaj klimatyzacji jest o wiele bardziej polecany, nowoczesny i wydajny, ale równocześnie droższy niż ma to miejscu w przypadku klimatyzacji starszego typu, czyli tak zwanej monoblokowej, przenośnej. Celem ustalenia konkretnej oferty zapraszamy do nawiązania bezpośredniego kontaktu – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy dokonać jak najlepszego wyboru.

 

3. Jak wygląda montaż klimatyzacji?

Jak wygląda montaż klimatyzacji w biurze, czy dowolnej firmie? Jest to proces trwający zaledwie kilka godzin, który w żaden sposób nie powinien zaburzyć pracy danego przedsiębiorstwa, szczególnie przeszkadzać pracownikom, czy też generować dużego, uciążliwego hałasu. Dużo zależy tutaj także od wyboru typu klimatyzacji, ilości klimatyzatorów, czy innych aspektów typowo technicznych. Jednak bez obaw – nasza firma szybko i sprawnie poradzi sobie ze wszystkim.

 

4. Ile trwa montaż klimatyzacji w domu?

Cieszymy się, że klimatyzacja w domowych warunkach staje się coraz bardziej popularna i doceniają Państwo ogromny komfort takiego rozwiązania dla wszystkich domowników, a już w szczególności podczas upalnego lata. Montaż klimatyzacji w  domu bądź mieszkaniu nie różni się znacząco od wykonania podobnej instalacji w biurze i na ogół powinien zamknąć się w przeciągu kilku godzin. Konkretny czas uzależniony jest w głównej mierze od danego budynku, kwestii technicznych, czy ewentualnych komplikacji. W żadnym razie nie jest to jednak usługa bardzo czasochłonna. 


5. Czy montaż klimatyzacji to usługa budowlana?

Wiele osób zastanawia się, czy montaż klimatyzacji jest uznawany jako usługa typowo budowlana. I owszem, taka inwestycja zaliczana jest do usług budowanych. Trzeba jedynie pamiętać, że tylko jeżeli tyczy się budynków mieszkalnych, jest możliwość rozliczenia jej z niższym, 8% podatkiem VAT. Jeżeli natomiast montowana jest w budynku firmowym, należy odprowadzić wyższy podatek, wynoszący 23% VAT.

 

 

 

Czekamy na Twoje zgłoszenie poprzez formularz, aby przystąpić do omówienia szczegółów przebiegu usługi montażu klimatyzacji. Do usłyszenia!