Rekuperatory

Categories

Ostatnie Wpisy

Rekuperatory

Pokazuje 1 - 15 z 223 elementów

Rekuperator jest urządzeniem, które odpowiada za odzyskiwanie zużytego ciepła. Jest coraz popularniejsze, ponieważ powoduje dużą oszczędność energii. Dzięki niemu możemy kontrolować system wentylacji w budynkach. Aktualnie uważa się, że wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła jest obowiązkowym wyposażeniem domów budowanych w myśl technologii energooszczędnej.

Jak działa rekuperator?

Zasada działania rekuperatora jest stosunkowo prosta. Polega ona na tym, że strumień powietrza, który jest wyciągany na zewnątrz, przekazuje energię cieplną strumieniowi powietrza, które jest nawiewane z zewnątrz. Dzięki temu do budynku dostaje się powietrze o wyższej temperaturze, co powoduje oszczędność energii.

Często odnosi się mylne wrażenie, że rekuperacja polega na ponownym przekazaniu tego samego powietrza do wewnątrz. Jest to błędne myślenie, gdyż dzięki temu urządzeniu przekazujemy temperaturę pomiędzy strumieniami powietrza, zachowując przy tym ich wymianę.

Dlaczego warto posiadać rekuperator?

System rekuperacji jest bardzo ważny dla każdego domu. To właśnie dzięki niemu możemy nadzorować wentylację w domu w sposób niezawodny i energooszczędny.