Pompy ciepła Rotenso 

Pokazuje 1 - 15 z 77 elementów

Jeżeli trafiłeś na naszą stronę, to z pewnością zainteresują Cię pompy ciepła firmy Rotenso, które odznaczają się wysoką jakością oraz dużą wydajnością w użytkowaniu.

Pompy ciepła służą do podgrzewania ciepłej wody użytkowej i podgrzewania domów. W tym celu wykorzystują energię pobraną z powietrza oraz w małym stopniu – z energii elektrycznej. Są najbardziej ekologicznym rozwiązaniem na rynku, przez co są bardzo efektywne i wygodne w obsłudze.

W asortymencie naszego sklepu znajdziesz wiele modeli, więc możesz wybrać ten, który najlepiej odpowie na specyfikę ogrzewania Twojego domu lub innego obiektu. Pompy ciepła znajdują zastosowanie w dopiero budowanych budynkach, jak i już istniejących. Jeśli zdecydujesz się na wymianę dotychczasowego źródła ogrzewania, które odznacza się niską efektywnością i wysokimi kosztami użytkowania, w porównaniu z nowoczesnymi pompami, masz gwarancję oszczędności pieniędzy.

Pompa ciepła – jak dokładnie działa? Nie jest to bardzo skomplikowany system, ponieważ urządzenie pobiera ciepło z powietrza i za pomocą układu instalacji chłodniczej oraz wymiennik ciepła przekazuje je do wody, krążącej w instalacji grzewczej. Około ¾ energii pobierane jest z otoczenia, a pozostała część z energii elektrycznej, co czyni urządzenie bardzo ekologicznym i przyjaznym środowisku. Ponadto, pompy ciepła Rotenso nie wymagają budowy specjalnej instalacji i zajmują małe miejsca. Co więcej, są łatwe w montażu, obsłudze i konserwacji.