Kurtyny powietrzne 

Pokazuje 1 - 15 z 24 elementów

Kurtyny powietrzne to urządzenia, które przydają się w naszych domach zwłaszcza zimą, kiedy podczas otwierania drzwi i okien jesteśmy narażeni na utratę ciepła. Stosuje się je w domach, mieszkaniach, biurach i innych pomieszczeniach. Jak działają i dlaczego warto je stosować?

Gdzie stosować kurtyny powietrzne?

Jeżeli chcemy zapobiec utracie ciepła z naszego ogrzanego pomieszczenia, odpowiednim sposobem możemy być zainstalowanie kurtyny powietrza. Sprawdza się ona wszędzie tam, gdzie występują różnice temperatur pomiędzy ogrzewanym pomieszczeniem, a otoczeniem.

Jak działa kurtyna powietrzna?

W przeciwieństwie do nagrzewnicy, kurtyny powietrzne nie zmieniają temperatury nadmuchiwanego powietrza. Mogą one służyć zarówno do zatrzymywania ogrzanego powietrza, jak i schłodzonego, dzięki czemu ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Sprawdzają się zarówno w restauracjach i sklepach, jak i chłodniach przemysłowych. Ich działanie jest podobne do działania mechanicznych kurtyn materiałowych lub foliowych, które fizycznie zapobiegają utracie ciepła.

Jeżeli potrzebujesz porady w zakresie doboru odpowiedniej kurtyny powietrznej do Twojego pomieszczenia, skorzystaj z pomocy naszych specjalistów!