Filtry

Włączone filtry:

  Filtry do oczyszczaczy powietrza

  Pokazuje 1 - 15 z 23 elementów

  W naszym sklepie CzystyKlimat.pl znajdziesz szeroką ofertę filtrów do oczyszczaczy powietrza, które umożliwią efektywną prace i działanie urządzeń w Twoim domu. W każdym oczyszczaczu powietrza występują filtry, które odpowiadają za wyłapywanie drobnoustrojów, zanieczyszczeń, kurzu i pyłów. Dbanie o ich regularną wymianę jest bardzo ważne dla prawidłowego działania Twojego urządzenia.

  Dlaczego trzeba wymieniać filtr w oczyszczaczu powietrza?

  Wymiana filtrów w oczyszczaczu powietrza jest szczególnie istotna, gdyż to właśnie tam gromadzą się wszystkie zanieczyszczenia, które są wyłapywane przez urządzenie. Stosowanie filtrów zbyt długo i unikanie ich wymiany może powodować, że wszystko, co do tej pory się na nich osadziło, wróci do powietrza w naszym domu.

  Rodzaje filtrów powietrza

  Najważniejszym filtrem, który możemy znaleźć w oczyszczaczu powietrza, jest filtr HEPA. Wychwytuje on najmniejsze cząsteczki zanieczyszczeń, które możemy znaleźć w powietrzu, a jednocześnie te najbardziej szkodliwe dla naszego zdrowia. Odgrywa on również kluczową rolę w walce z alergenami obecnymi w powietrzu. Innym istotnym filtrem jest filtr węglowy, którego zadaniem jest pochłanianie dymu i zapachów z naszego otoczenia. Jeżeli nie wiesz jaki filtr wybrać, koniecznie skontaktuj się z naszymi specjalistami.