Filtry

Włączone filtry:
  Sezonowa klasa efektywności grzewczej - Temperatura wody 35°C
  Sezonowa klasa efektywności grzewczej - Temperatura wody 55°C
  Zakres pracy - Chłodzenie [ °C ]
  Zakres pracy - Grzanie [ °C ]
  Długość kurtyny [mm]
  Nagrzewnica

  Systemy grzewcze

  Pokazuje 1 - 15 z 342 elementów

  W naszej ofercie posiadamy różnego rodzaju systemy grzewcze, które pozwalają właścicielom domów jednorodzinnych na dopasowanie formy ogrzewania do ich prywatnych preferencji. Niestety niekiedy wybór odpowiedniego systemu może przysparzać wielu problemów. Dla jednych najważniejszym celem będą jak najniższe koszty eksploatacji, dla innych wygoda oraz oszczędność miejsca. W zależności od tego możemy wybrać pomiędzy najpopularniejszymi systemami grzewczymi takimi jak:

  •          Energia elektryczna,
  •          Paliwa stałe, np. węgiel,
  •          Ogrzewanie gazowe.

  Każdy z tych rozwiązań posiada swoje plusy i minusy, jednak na rynku możemy znaleźć dużo więcej propozycji systemów grzewczych, które mogą wpasować się w nasze oczekiwania. Warto rozważyć również ogrzewanie nadmuchowe, które zdobywa coraz większą popularność zwłaszcza na zachodzie. Doskonale sprawdza się do ogrzewania niewielkich pomieszczeń, a dodatkowo posiada wiele funkcji, których tradycyjne systemy grzewcze nie uwzględniają.

  Jakie systemy grzewcze są najwygodniejsze?

  Które systemy grzewcze będą najlepsze, najbardziej ekonomiczne oraz wygodne? Instalacja gazowa oraz elektryczna to rozwiązania, które nie wymagają obsługi, tak więc powinniśmy rozważyć je w pierwszej kolejności. Za energią elektryczną przemawia brak kotłowni i skomplikowanych urządzeń, które pozwalają na oszczędność przestrzeni. Paliwa stałe takie jak węgiel, drewno czy inne paliwa wymagają pieca, a także miejsca do przechowywania, natomiast urządzenia z zasobnikiem są wygodniejsze, jednak droższe w eksploatacji.