Klimatyzatory

Filtry

Włączone filtry:
  Grzałka tacy ociekowej agregatu
  Grzałka karteru agregatu
  Klasa energetyczna chłodzenie
  Klasa energetyczna grzanie
  Grzanie do -25°C
  Grzanie do -30°C

  Klimatyzatory

  Pokazuje 1 - 15 z 1147 elementów

  Nowoczesne klimatyzatory oprócz schładzania pomieszczeń posiadają również inne dodatkowe funkcje. Mogą także ocieplać powietrze oraz oczyszczać je, jeżeli są wyposażone w odpowiednie filtry. Dzięki temu jakość powietrza w pomieszczeniu jest znacznie lepsza, co wpływa na komfort oraz zdrowie użytkowników tychże pomieszczeń. Nowoczesne klimatyzatory, które znajdziesz w naszym sklepie, są wydajne oraz estetyczne.

  Jaki klimatyzator wybrać?

  Klimatyzatory są coraz częściej kupowane nie tylko jako wyposażenie biur czy firm, ale także przez klientów indywidualnych do mieszkań czy domów. W naszej ofercie znajdziesz różnego typu klimatyzatory, wśród nich znajdują się urządzenia w różnej cenie, które posiadają również różnorodne funkcje dodatkowe.

  Zastanawiasz się jaki klimatyzator wybrać? Wybór konkretnego urządzenia powinien zależeć od kilku czynników. Zastanów się przede wszystkim, jakie masz oczekiwania względem klimatyzatora, który chcesz kupić. Należy również rozważyć wielkość pomieszczenia, w którym ma znaleźć się urządzenie oraz budżet, jaki chcesz na nie przeznaczyć.

  Dlaczego warto wybrać klimatyzatory z oferty sklepu Czysty Klimat?

  W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo klimatyzatory, które nie tylko zadbają o odpowiednią temperaturę pomieszczenia, ale także zajmą się optymalizacją wielu innych parametrów w pomieszczeniu. Oferujemy solidne urządzenia w różnej półce cenowej, dlatego każdy znajdzie u nas coś dla siebie.

  Nawiązujemy współpracę jedynie z czołowymi producentami systemów klimatyzacyjnych na świecie. Możemy zagwarantować Państwu, że oferowane przez nas produkty są wysokiej jakości, cechuje je wydajność oraz zgodność ze wszystkimi normami bezpieczeństwa.

  Pytania i odpowiedzi

  Na co zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzatora?

  Istotne jest dostosowanie mocy klimatyzatora do wielkości pomieszczenia, które ma być chłodzone. Za mała moc nie zapewni odpowiedniego chłodzenia, natomiast zbyt duża moc może prowadzić do zwiększonego zużycia energii. Ważnym elementem jest również rodzaj klimatyzatora – w naszej ofercie znajdują się modele typu split, przenośne, okienne czy kasetonowe, z różnymi zaletami i ograniczeniami. Wybierając klimatyzator, warto przyglądnąć się  jego funkcjom dodatkowym, takim jak tryb grzania, nocny czy sterowanie zdalne.

  Gdzie umieścić klimatyzator w domu?

  W przypadku modeli typu split, składających się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej, wewnętrzną jednostkę najlepiej umieścić na ścianie w taki sposób, aby strumień zimnego powietrza mógł swobodnie krążyć po pomieszczeniu. Warto unikać umieszczania klimatyzatora bezpośrednio nad łóżkiem czy kanapą, aby uniknąć uczucia przeciągu. Zewnętrzną jednostkę natomiast należy umieścić na zewnątrz budynku, na balkonie lub elewacji. W przypadku klimatyzatorów przenośnych istotne jest, aby były one w miejscach, gdzie możliwe jest swobodne odprowadzanie ciepłego powietrza na zewnątrz. Ważne jest również, aby nie blokować przepływu powietrza wokół klimatyzatora, aby nie obniżyć jego wydajności.

  Ile kosztuje klimatyzacja do domu z montażem?

  Koszt zakupu i instalacji klimatyzacji do domu zaczyna się od kilkuset złotych. Wpływ na cenę ma na pewno rodzaj wybranego klimatyzatora — modele split są zazwyczaj droższe niż klimatyzatory przenośne. Kolejnym czynnikiem jest moc klimatyzatora oraz ilość pomieszczeń, które ma ono chłodzić. Montaż klimatyzatora także wpływa na koszty — bardziej skomplikowane instalacje mogą wymagać większych nakładów pracy i materiałów.