Czy montaż klimatyzacji „na własną rękę” na pewno jest dobrym pomysłem?

   0 Comments
Czy montaż klimatyzacji „na własną rękę” na pewno jest dobrym pomysłem?

Dziś coraz więcej osób rozważa montaż klimatyzacji we własnym domu. Nie ma się co temu dziwić – tego typu rozwiązanie stają się coraz to bardziej dostępne i możliwe do zrealizowania dla każdego. Kiedyś nowoczesne klimatyzatory stanowiły raczej wyłącznie element wyposażenie biur, firm i budynków użyteczności publicznej. Obecnie jednak coraz częściej decydujemy się na ich instalację również we własnym mieszkaniu lub domu.   Dobrze działająca klimatyzacja to znaczna poprawa komfortu i jakości życia – letnie, wakacyjne upały potrafią dać się we znaki każdemu, a już zwłaszcza dzieciom, osobom chorym i starszym.

Samodzielny montaż klimatyzacji w domu

 

Decydując się na domową klimatyzację, możemy zastanawiać się, czy konieczne jest wynajęcie profesjonalnej firmy zajmującej się tego typu usługami, czy może moglibyśmy podjąć się tego zadania własnymi siłami, oszczędzając w ten sposób pewną sumę pieniędzy? Montaż klimatyzacji na własną rękę nie jest jednak najlepszym pomysłem. Zarówno wybór urządzenia, jak i jego odpowiednie umiejscowienie, powinno odbywać się we współpracy z doświadczoną firmą, specjalizującą się właśnie w systemach klimatyzacyjnych. Choć wydawać by się mogło, że montaż klimatyzacji nie jest zadaniem przesadnie skomplikowanym i każdy, kto dysponuje odrobiną zdolności manualnych oraz lubi majsterkować, powinien sobie z nim poradzić, nie do końca jest to taka prosta sprawa. Warto wiedzieć, że tylko pewne typu klimatyzatorów dopuszczają w ogóle taką możliwość.

Skontaktuj się z nami w sprawie montażu klimatyzacji we Wrocławiu

Dlaczego lepiej zamontować klimatyzację w sposób profesjonalny?

 

Przede wszystkim bardziej opłaca się kupno usługi klimatyzatora w pakiecie z montażem, gdyż w tej sytuacji stawka VAT maleje z 23% do jedynie 8%. Podejmując się instalacji klimatyzatora samodzielnie, możemy także napotkać na pewne problemy – na ogół nie dysponujemy bowiem odpowiednim sprzętem ani gruntowną wiedzą w zakresie tego tematu. Warto również zdawać sobie sprawę, że samodzielny montaż klimatyzacji wiąże się z utratą gwarancji na dane urządzenie. Zdecydowanie bardziej opłaca się zatem skorzystać z usług profesjonalnej firmy.

Montaż klimatyzacji Wrocław

Informacje ogólne

biuro@czystyklimat.pl

Czysty klimat

ul. Kwidzyńska 29

51-415 Wrocław

NIP: 8981444857

pon-pt: 8:00 - 21:00

sb: 9:00 - 15:00


Rachunek firmy:

ING Bank Śląski

51 1050 1575 1000 0097 0096 2716