Jak odgrzybić klimatyzację w domu

    Poradnik    0 Comments
Jak odgrzybić klimatyzację w domu

Decydując się na montaż klimatyzacji w domu, musisz wiedzieć, jak ważna jest pielęgnacja tego urządzenia. Czyszczenie klimatyzacji domowej może odbywać się przez profesjonalną firmę lub czynności te można wykonywać samemu w domu. Jest to niezbędny element w dbaniu o zdrowie domowników. Zapobiega powstawaniu chorobom na skutek znajdujących się w pomieszczeniach bakterii czy wirusów. Zatem jak odgrzybić klimatyzację w domu? Zapoznaj się z przygotowanymi przez nas metodami oraz ważnymi informacjami na ten temat.

Czyszczenie klimatyzacji domowej - na czym polega

Odgrzybianie klimatyzacji domowej polega na czyszczeniu środka urządzenia, w którym mogły powstać bakterie oraz wirusy szkodliwe dla zdrowia. Dodatkowo w klimatyzatorze znajduje się filtr, który trzeba częściej oczyszczać. To na nim osadza się najwięcej zanieczyszczeń, które mogą przedostać się do pomieszczenia, w którym znajdują się domownicy. Co więcej, należy pamiętać, aby w miarę możliwości podczas odgrzybiania klimatyzacji w pokoju, w którym jest ona zamontowana, nie przebywali członkowie rodziny. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne czyszczenie klimatyzatora, załóż koniecznie maseczkę ochronną.

Jak samemu odgrzybić klimatyzację w domu

Odgrzybianie klimatyzacji samemu może odbywać się na 3 sposoby: metodą ultradźwiękową lub piankową, a także poprzez ozonowanie. Dowiedz się zatem który sposób możesz wybrać i dokładnie jak odgrzybiać klimatyzację.

Metoda ultradźwiękowa

Do klimatyzacji wlej płyn dezynfekujący, który jest dedykowany do odgrzybiania klimatyzatora. Następnie włącz urządzenie emitujące dźwięki o częstotliwości 1,7 MHz. W ten sposób substancja ciekła zmieni się w parę, a później dotrze do wnętrza klimatyzacji, usuwając wszelkie powstałe tam bakterie, wirusy i inne zanieczyszczenia.

Metoda piankowa

Metoda piankowa polega na zastosowaniu środka grzybobójczego, który ma postać pianki. Wystarczy jedynie spryskać nim parownik, by zlikwidować mieszczące się zanieczyszczenia w środku klimatyzacji.

Ozonowanie klimatyzacji

Ozonowanie klimatyzacji jest najpopularniejszą metodą, która polega na czyszczeniu klimatyzatora za pomocą ozonu.

Jak często należy odgrzybiać klimatyzację w domu?

Odgrzybianie klimatyzacji w domu powinno odbywać się przynajmniej dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz po nim. Natomiast filtr powinien być oczyszczany raz na 3 miesiące. W ten sposób uniknie się powstawania bakterii oraz wirusów, które poprzez włączoną klimatyzację mogą rozprzestrzeniać się po pomieszczeniu.

Czy konserwacja i czyszczenie klimatyzacji są konieczne?

Odgrzybianie klimatyzatora w domu jest konieczne! Pozwala ono na uniknięcie wielu problemów zdrowotnych i nie tylko. Regularne czyszczenie klimatyzacji przekłada się na prawidłowe jej działanie. Co za tym idzie? Bieżące usuwanie zanieczyszczeń w środku urządzenia, jak i w pomieszczeniu. Wpływ jakości powietrza w domu jest nieodzownym elementem prawidłowego funkcjonowania układu oddechowego. Warto zatem zadbać o oddech swój, jak i innych domowników.

Montaż klimatyzacji Wrocław

Informacje ogólne

biuro@czystyklimat.pl

Czysty klimat

ul. Kwidzyńska 29

51-415 Wrocław

NIP: 8981444857

pon-pt: 8:00 - 21:00

sb: 9:00 - 15:00


Rachunek firmy:

ING Bank Śląski

51 1050 1575 1000 0097 0096 2716