Dlaczego pompę ciepła należy uwzględnić na etapie budowy domu?

    Poradnik    0 Comments
Dlaczego pompę ciepła należy uwzględnić na etapie budowy domu?

Pompa ciepła to ekologiczne oraz ekonomiczne urządzenie, na które decyduje się coraz więcej posiadaczy domów. Ze względu na niskie koszty użytkowania oraz bezawaryjność, pompa ciepła posłuży każdemu gospodarzowi przez lata. Pompa ciepła pobiera energię z zewnątrz budynku (powietrza, gruntu lub wody), a następnie przekształca ją w energię wykorzystywaną do ogrzania pomieszczeń, wody lub chłodzenia domów podczas upałów.

Jak przygotować dom na instalację pompy ciepła?

Decyzja zakupu pompy ciepła wiąże się z przygotowaniem domu. Urządzenie to, oprócz określonej mocy, wymaga też odpowiedniej ilości miejsca, w którym będzie umieszczone. Pompa ciepła powinna być umieszczona minimum 30 cm od ściany budynku aby zachować odpowiednią wentylację oraz, w przypadku zewnętrznych urządzeń, minimum 50 cm nad ziemią dla uniknięcia bliskiego kontaktu z warstwą śniegu w zimowym okresie roku. Istnieje również możliwość montażu naściennego na odpowiednim stelażu, jednak jest to możliwe tylko w przypadku lżejszych pomp, a co za tym idzie – o mniejszej mocy.

Pompy ciepła SAMSUNG

Czy pompę ciepła należy uwzględnić na etapie budowy?

Decydując się na pompę ciepła już na początkowym etapie budowy domu, mamy możliwość najdokładniejszego pomiaru zapotrzebowania oraz strat cieplnych z tym związanych. W razie potrzeby, kiedy dom jeszcze nie został postawiony, mamy większą możliwość zmiany mocy montowanej instalacji elektrycznej, która zasila pompę ciepła. Uwzględnienie pompy ciepła na etapie budowy domu nie jest jednak obowiązkiem, ponieważ specjaliści nawet po oddaniu domu do użytku mieszkalnego, są w stanie określić zapotrzebowanie domu na ciepło oraz dopasowanie jej do zamontowanej instalacji. Analiza taka pozwoli na idealne dopasowanie urządzenia do gospodarstwa domowego.

Dom z pompą ciepła – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze pompy ciepła najważniejszym elementem jest zwrócenie uwagi na zapotrzebowanie energetyczne domu. Dobierając pompę do urządzeń w domu najlepiej skonsultować tę inwestycję z instalatorem lub projektantem, który odpowiednio określi zapotrzebowanie energetyczne. Zamontowanie pompy ciepła we właściwym miejscu oraz w prawidłowy sposób to już większa część sukcesu. Warto pamiętać, że pompa ciepła wymaga podpięcia do prądu, a cały system montażowy musi być odpowiednio zabezpieczony oraz wykonany za pomocą odpowiedniego okablowania. Pompa zamontowana powinna być w miejscu bezpiecznym oraz zapewniającym uniknięcie głośnego hałasu, który wytwarza podczas pracy.

Wybór instalacji grzewczej niskotemperaturowej

Niskotemperaturowe ogrzewanie cechuje się dobrą jakością powietrza w połączeniu z ekologią i komfortem domowników, który uchodzi za rzecz pierwszorzędną. Niska temperatura wcale nie oznacza, że pomieszczenia nie będą ogrzewane. Element grzewczy, jakim jest woda, nagrzewa się do niższych temperatur w porównaniu z tradycyjnym ogrzewaniem, jednak nie zaszkodzi to w żadnym stopniu temperaturze, jaka panuje w domu. Dzięki niższej temperaturze maksymalnej urządzenie zmniejsza ilość szkód wyrządzonych przyrodzie.

 

Montaż klimatyzacji Wrocław

Informacje ogólne

biuro@czystyklimat.pl

Czysty klimat

ul. Kwidzyńska 29

51-415 Wrocław

NIP: 8981444857

pon-pt: 8:00 - 21:00

sb: 9:00 - 15:00


Rachunek firmy:

ING Bank Śląski

51 1050 1575 1000 0097 0096 2716