Jak oszczędzać przy pomocy pompy ciepła?

   0 Comments
Jak oszczędzać przy pomocy pompy ciepła?

Jednymi z bardziej popularnych urządzeń grzewczych są pompy ciepła. Są przyjazne dla środowiska i jednocześnie wytrzymałe i efektywne w swoim działaniu. Warto także wiedzieć, że pompy ciepła przyczyniają się do oszczędności finansowych. Szacuje się, że rachunki są aż o 80% niższe niż za inne systemy grzewcze. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak zaoszczędzić przy pomocy pompy ciepła!

Pompy ciepła a oszczędzanie pieniędzy

Przede wszystkim warto wiedzieć, że pompa ciepła pobiera 80% energii z odnawialnych źródeł energii, czyli wody, gruntu i powietrza. Natomiast 20% energii to prąd pobierany z sieci. Jest on niezbędny do działania sprężarki, dzięki której możliwe jest uzyskanie bardzo wysokiej temperatury. Jednak te 20% można zastąpić innym źródłem, które wytwarza prąd, np. panelami fotowoltaicznymi. Tym sposobem koszt utrzymania może spaść nawet do 0 zł. Należy podkreślić, że wybierając fotowoltaikę, korzystanie z pompy ciepła jest całkowicie bezpieczne dla środowiska. Nie jest wytwarzany smog, ponieważ wykorzystywane są naturalne źródła.

Dzięki takiemu zastosowaniu można zadbać o ekologię, a jednocześnie zaoszczędzić własne pieniądze. Co więcej, korzystanie z pompy ciepła jest bezpieczne, a nawet bezobsługowe. Wystarczy raz ustawić wszystkie parametry, a urządzenie samo będzie włączało się i wyłączało o konkretnych porach. Ponadto ten system grzewczy zarówno ogrzewa dom zimą, jak i ochładza go latem.

Oszczędzanie ciepła w domu

Pompa ciepła to zdecydowanie oszczędność ciepła w domu, jak i finansowa. Nie wytwarza ona ciepła, lecz jedynie transportuje ciepłe powietrze. Poprzez ustawienie odpowiednich parametrów jest bardziej wydajna niż inne systemy grzewcze. Co więcej, poprzez konstrukcję pompy ciepła nie trzeba dodatkowo instalować kolejnych systemów. Ma ona już wbudowane dwie funkcję:

  •         ogrzewanie,
  •         chłodzenie.

Natomiast warto mieć na uwadze wymianę pompy ciepła co ok. 10 lat. Z biegiem czasu technologie są modyfikowane, dlatego nowsze modele są najczęściej bardziej wydajne. Jednym z takich urządzeń jest np. Gree Versati III Split GRS-CQ3.0Pd/NhH-E(I) lub Rotenso Aquami Split 6 kW.

Jak najlepiej wykorzystać możliwości pompy ciepła

Aby jak najlepiej wykorzystać możliwości pompy ciepła, zastosuj następujące czynności:

  1.       Regularnie czyść filtry pompy ciepła – zewnętrzne oraz wewnętrzne. Dzięki temu również jakość powietrza w domu jest lepsza.
  2.       Nie marnuj energii! Pamiętaj o wyłączaniu pompy ciepła, gdy jej nie używasz. Dodatkowo spowoduje to również niższy koszt rachunków.
  3.       Włączaj pompę ciepła tylko wtedy, gdy jej potrzebujesz. Najlepiej 15 minut przed wejściem do pomieszczenia. Pomocne w tym będzie ustawienie zegara, który znajduje się na pompie ciepła.
  4.       Pilnuj, aby drzwi i okna były zamknięte. Pozwoli to na utrzymanie ciepła na dłużej.
  5.       Zamontuj termostat, który umożliwia ustawienie odpowiedniej temperatury na różne godziny.

 

Montaż klimatyzacji Wrocław

Informacje ogólne

biuro@czystyklimat.pl

Czysty klimat

ul. Kwidzyńska 29

51-415 Wrocław

NIP: 8981444857

pon-pt: 8:00 - 21:00

sb: 9:00 - 15:00


Rachunek firmy:

ING Bank Śląski

51 1050 1575 1000 0097 0096 2716