Montaż klimatyzacji w firmie przed sezonem letnim: Jak uniknąć problemów z ciepłem i wilgotnością

   0 Comments
Montaż klimatyzacji w firmie przed sezonem letnim: Jak uniknąć problemów z ciepłem i wilgotnością

Upalne dni i siedzenie w biurze to zmora dla wielu pracowników. Pamiętając o tym, że kiedy temperatura sięga 30 stopni, pracodawca ma obowiązek jej obniżenia lub zapewnienia odpowiedniej ilości napoi, które pomogą pracownikom przetrwać wysokie temperatury. Wyjście naprzeciw pracownikom i zapewnienie im również klimatyzacji przełoży się na lepsze ich samopoczucie i wyniki w pracy.

Dlaczego warto zainwestować w klimatyzację dla swojej firmy?

Komfort pracowników dla wielu przedsiębiorców to kluczowa kwestia prowadzenia firmy. Klimatyzacja to inwestycja, dzięki której nie tylko poprawimy warunki pracy w biurze, ale i sprawimy, że praca każdego z zatrudnionych będzie bardziej efektywna. Świeże i czyste powietrze niezbędne jest każdej osobie do prawidłowego funkcjonowania, dlatego właśnie klimatyzacja w firmie jest świetnym wyborem. Należy również pamiętać, że Kodeks Pracy reguluje warunki, w których pracownicy mogą przebywać podczas wykonywania swojego zawodu. Regulacje opisane w KP dotyczą również najniższej, jak i najwyższej temperatury, w jakiej pracownicy mogą przebywać.

Poznaj nasze klimatyzatory kasetonowe LG!

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przed zakupem klimatyzacji dla firmy?

Kupując klimatyzator do firmy, warto zwrócić uwagę, że może być to brane pod uwagę, jako jeden z kosztów uzyskania przychodu. Wybierając odpowiedni model, weźmy pod uwagę moc klimatyzatora, której wartość nie powinna być mniejsza niż 1 kW na 10m2. Rodzaj jednostki to również ważna rzecz, ponieważ to od niego zależeć będzie jej użytkowanie oraz dodatkowe funkcje.

Kto powinien zająć się montażem klimatyzacji w firmie?

Nie warto brać się za montaż klimatyzatora samemu, ponieważ można doprowadzić do poważnych, nieodwracalnych uszkodzeń klimatyzatora oraz narazić inne osoby, na przykład na porażenie prądem. Montaż klimatyzacji w firmie najlepiej powierzyć osobom, które znają się na swojej pracy. Nasza kadra wykwalifikowanych pracowników pomoże Ci dobrać odpowiedni klimatyzator do wielkości Twojego biura. Doradzi również jaki klimatyzator warto wybrać pod względem jego dodatkowych funkcji. Zespół montażowy przywiezie klimatyzator na miejsce, zamontuje oraz przeszkoli z jej obsługi. W razie jakichkolwiek problemów służymy również pomocą w trakcie korzystania.

Sprawdź -> Dlaczego warto zatrudnić profesjonalistę do montażu klimatyzacji!

Jakie zagrożenia wynikają z braku klimatyzacji w firmie podczas upalnych dni?

Oprócz narażenia się na kary nałożony przez Państwową Inspekcję Pracy możemy również przyczynić się do pogorszenia samopoczucia każdego z naszych pracowników. Brak klimatyzacji, zwłaszcza w budynkach wystawionych na bezpośrednią ekspozycję słońca może spowodować zasłabnięcia, pogorszenie samopoczucia, a nawet spadek efektywności. Chcąc uchronić się przed zagrożeniami prawnymi oraz tymi związanymi z utratą zdrowia pracowników, warto zaopatrzyć się w klimatyzator i utrzymywać stałą temperaturę w firmie przez cały letni okres.

Montaż klimatyzacji Wrocław

Informacje ogólne

biuro@czystyklimat.pl

Czysty klimat

ul. Kwidzyńska 29

51-415 Wrocław

NIP: 8981444857

pon-pt: 8:00 - 21:00

sb: 9:00 - 15:00


Rachunek firmy:

ING Bank Śląski

51 1050 1575 1000 0097 0096 2716