Jak dobrać odpowiedni klimatyzator split do Twojego domu lub biura: Poradnik zakupowy

    Poradnik    0 Comments
Jak dobrać odpowiedni klimatyzator split do Twojego domu lub biura: Poradnik zakupowy

W czasie letnich upałów klimatyzacja jest urządzeniem, bez którego trudno sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie. Coraz więcej osób decyduje się na zakup klimatyzatora split, który charakteryzuje się wyższą wydajnością i łatwiejszym montażem w porównaniu do tradycyjnych urządzeń. Warto jednak wiedzieć, jak dobrać odpowiedni model do swojego domu lub biura, aby zapewnić sobie maksymalny komfort i oszczędność energii.

Rodzaje klimatyzatorów split: który wybrać?

Klimatyzatory split dzielą się na kilka rodzajów, które różnią się między innymi mocą, rozmiarem i funkcjami. Najprostszym sposobem na wybór odpowiedniego modelu będzie dostosowanie go do pomieszczenia, które chcemy chłodzić. Wyróżnić możemy klimatyzatory ścienne, klimatyzatory ścienno-przysufitowe, klimatyzatory kasetonowe, klimatyzatory kanałowe, klimatyzatory konsolowe, klimatyzatory przypodłogowe. Wybór zależy przede wszystkim od miejsca, w którym znaleźć się ma klimatyzator oraz na jakiej wysokości będzie on umieszczony.

Jak obliczyć moc klimatyzatora do Twojego pomieszczenia?

Wybierając klimatyzator split, należy zwrócić uwagę na jego moc, która powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia. Podstawowym parametrem, który należy wziąć pod uwagę, jest jego powierzchnia. W przypadku pomieszczeń o standardowej wysokości (2,5 m), do obliczenia mocy klimatyzatora należy pomnożyć metraż przez 100 W. Dla pomieszczeń o wyższych sufitach, należy dodać dodatkowe 10% mocy za każdy dodatkowy metr wysokości.

Jakie funkcje powinien mieć dobry klimatyzator split?

Oprócz mocy istotne jest również wyposażenie klimatyzatora w różne funkcje, które wpływają na jego wydajność i komfort użytkowania. Przykładowe funkcje, na które warto zwrócić uwagę, to:

  • Filtr powietrza — klimatyzator powinien być wyposażony w filtr, który usuwa z powietrza zanieczyszczenia, takie jak pyłki, bakterie czy wirusy.
  • Tryby pracy — dobry klimatyzator powinien umożliwiać wybór różnych trybów pracy, takich jak tryb nocny czy tryb oszczędzania energii.
  • Funkcja nawilżania — klimatyzatory z funkcją nawilżania powietrza są szczególnie polecane dla osób z problemami z układem oddechowym lub dla osób, które zmagają się z suchym powietrzem.
  • Funkcja oczyszczania powietrza — niektóre klimatyzatory są wyposażone w specjalne filtry, które usuwają z powietrza dym, nieprzyjemne zapachy czy substancje chemiczne.

Jak zainstalować klimatyzator split: samodzielnie czy z pomocą specjalisty?

Instalowanie klimatyzatora samemu może narazić pomieszczenie, jak i sam klimatyzator na wiele uszkodzeń. Warto więc skorzystać z usług specjalisty, który dokładnie zaplanuje i przeprowadzi montaż. Jeśli mieszkasz we Wrocławiu, możesz skorzystać z usług specjalistów z firmy Czysty Klimat. Oferujemy kompleksowe usługi związane z montażem klimatyzacji oraz serwisem i konserwacją urządzeń. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zaangażowaniu jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów.

KLIMATYZATORY

Montaż klimatyzacji Wrocław

Informacje ogólne

biuro@czystyklimat.pl

Czysty klimat

ul. Kwidzyńska 29

51-415 Wrocław

NIP: 8981444857

pon-pt: 8:00 - 21:00

sb: 9:00 - 15:00


Rachunek firmy:

ING Bank Śląski

51 1050 1575 1000 0097 0096 2716