Wpływ oczyszczacza powietrza na zdrowie

    Zdrowie    0 Comments
Wpływ oczyszczacza powietrza na zdrowie

Czyste powietrze korzystnie wpływa na nasze zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Jednak prawdziwą zmorą współczesnych czasów, zauważalną szczególnie w dużych miastach, jest smog oraz inne zanieczyszczenia powstające przede wszystkim w wyniku ludzkiej działalności. Mimo że zwykle tych szkodliwych substancji nie widać gołym okiem, są one bardzo niebezpieczne. Jak się przed nimi chronić? Z pomocą przychodzi profesjonalny oczyszczacz powietrza. Czy warto mieć w swoim domu takie urządzenie? Sprawdź najważniejsze informacje na ten temat!

Jak działają oczyszczacze powietrza?

Zobacz domowe oczyszczacze powietrza

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, którego podstawowym zadaniem jest usuwanie zanieczyszczeń z powietrza na określonej przestrzeni, w celu poprawy jego jakości. Najczęściej taki sprzęt występuje w postaci samodzielnej, mobilnej jednostki, składającej się z wentylatora oraz zestawu filtrów. Niekiedy oczyszczacze posiadają także pewne funkcje dodatkowe, dotyczące chociażby jonizacji, czy nawilżania powietrza. Urządzenia te okażą się dobre dla zdrowia tylko wtedy, gdy będą używane zgodnie z zaleceniami producenta i zwróci się uwagę na regularną wymianę oraz czyszczenie znajdujących się w nich filtrów.

Oczyszczacz powietrza na smog

Długotrwałe oddychanie zanieczyszczonym powietrzem negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Upośledzone zostaje działanie układu krążenia, oddechowego i rozrodczego, zauważalny jest wzrost hospitalizacji oraz obniża się średnia długość życia. Typowe sygnały wysyłane w takich niesprzyjających warunkach przez ludzki organizm to: ból głowy, podrażnienie nosa, kaszel, duszności, ucisk w klatce piersiowej, zaburzenia koncentracji, bezsenność oraz pieczenie i łzawienie oczu. Zwiększa się wtedy prawdopodobieństwo wystąpienia alergii, astmy, czy raka płuc, często występują nawracające infekcje.

Do tych objawów doprowadza między innymi smog, który najbardziej doskwiera jesienią i zimą. Za jego źródło uznaje się spaliny samochodowe oraz zanieczyszczenia emitowane przez gospodarstwa domowe i przemysł. Powstaniu tego zjawiska sprzyja bezwietrzna pogoda oraz duża wilgotność. Oczyszczacz powietrza jest w stanie poradzić sobie także ze smogiem, warto więc zaopatrzyć się w ten sprzęt przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, aby ochronić siebie, jak i swoich bliskich przed konsekwencjami wynikającymi z tej trującej mgły.

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

Zanieczyszczenia powietrza (substancje takie jak: tlenki węgla, azotu i siarki, pyły zawieszone oraz lotne związki organiczne) stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska naturalnego, dlatego uznaje się je za problem o zasięgu globalnym. Najczęściej są one wywoływane przez: uprzemysłowienie, działalność rolniczą, eksploatację górniczą, transport samochodowy, czy spalanie paliw kopalnych. Źródłem zanieczyszczeń jest również wzrost liczby ludności. Warto więc już teraz podejmować świadome i ekologiczne decyzje, aby zadbać o zdrową przyszłość kolejnych pokoleń. Godne polecenia jest także minimalizowanie stopnia, w jakim narażamy swój organizm na działanie powietrza złej jakości, na przykład poprzez używanie w domu lub mieszkaniu oczyszczaczy.

Montaż klimatyzacji Wrocław

Informacje ogólne

biuro@czystyklimat.pl

Czysty klimat

ul. Kwidzyńska 29

51-415 Wrocław

NIP: 8981444857

pon-pt: 8:00 - 21:00

sb: 9:00 - 15:00


Rachunek firmy:

ING Bank Śląski

51 1050 1575 1000 0097 0096 2716