Wentylatory

Wentylator kanałowy Harmann MBC 400/4300S

Harmann MBC 400/4300S

Więcej szczegółów

Harmann

Brutto: 3 937,00 zł

Netto: 3 200,81 zł

Produkt:Dostępny

Opis - Wentylator kanałowy Harmann MBC 400/4300S

Promieniowy wentylator z silnikiem znajdującym się w strumieniu powietrza. Wentylator przeznaczony do zabudowy w systemie kanałów prostokątnych. Obudowa z galwanizowanej blachy stalowe wyposażona w izolacją akustyczną, Wylot z wentylatora można zlokalizować pod kątem 90° lub w linii prostej poprzez zdjęcie jednego z paneli. Modele z silnikiem jedno- lub trójfazowym.

Transport czystego, niezapylonego powietrza w instalacjach wentylacyjnych do i z pomieszczeń w obiektach: mieszkalnych, biurowych, przemysłowych i użyteczności publicznej. MBC zalecany jest szczególnie do montażu w instalacjach o ograniczonej przestrzeni jak również w instalacjach o nietypowej zabudowie. 

Zalety wentylatora kanałowego Harmann MBC 400/4300S :

  • regulacja obrotów
  • ocynkowana obudowa stalowa
  • obudowa izolowana akustycznie
  • konfiguracja kąta wylotu względem wlotu
  • zintegrowane zabezpieczenie termiczne

Konstrukcja wentylatora kanałowego Harmann MBC 400/4300S : 

Promieniowy wentylator kanałowy z silnikiem znajdującym się w strumieniu przepływającego powietrza. Obudowa w najwyższej klasie szczelności L1 (wg. EN 1886), wykonana z galwanizowanej blachy stalowej ma kształt sześcianu składającego się z ramy i paneli bocznych, izolowanych (poza panelem wlotowym) warstwą wełny mineralnej o grubości 30mm. W wykonaniu standardowym wlot stanowi wyprofilowany pierścień bez króćca przyłączeniowego. Wylot uzyskuje się przez zdjęcie jednego z izolowanych paneli bocznych. Wylot można skonfgurować względem wlotu pod kątem 90° lub w linii prostej. Po stronie wylotu zastosować można panele USB wyposażone w okrągłe króćce przyłączeniowe lub panele USR z redukcją do przyłącza okrągłego. Po stronie wlotu istnieje możliwość montażu okrągłych króćców wlotowych ASB. W celu ograniczenia dodatkowych oporów, które powstaną przy stosowaniu powyższych paneli i króćców należy zwrócić szczególną uwagę na zachowanie odcinków prostych kanałów oraz króćców o jak największej średnicy przyłączeniowej.

Wirnik wentylatora kanałowego Harmann MBC 400/4300S : 

Wirnik nowej generacji wyważony dynamicznie w klasie G2.5, typu B - z łopatkami pochylonymi do tyłu, wykonany z blachy stalowej malowanej proszkowo.

Napęd i sterowanie wentylatora kanałowego Harmann MBC 400/4300S : 

Jednofazowy (230V, 50Hz, IP54, klasa izolacji F) lub trójfazowy (400V, 50Hz, IP55, klasa izolacji F) asynchroniczny silnik elektryczny zlokalizowany całkowicie poza strumieniem usuwanego powietrza. Prędkość obrotowa modeli jednofazowych może być kontrolowana przy pomocy regulatorów transformatorowych. Zalecany zakres regulacji napięcia 110-230V. Silniki te posiadają czujniki temperatury uzwojeń typu termo kontakt, które muszą być podłączone i monitorowane przez zewnętrzne urządzenie ochrony termicznej, np. automatykę, przekaźnik wbudowany w regulator, przekaźnik SET10 itp. Prędkość obrotowa modeli z silnikami trójfazowymi (3x230Δ/3x400Y) może być kontrolowana za pomocą przemienników częstotliwości, wyłącznie w zakresie częstotliwości (obrotów) podanych w tabeli/wykresie doboru. Zalecany czas przyspieszania i hamowania przetwornicą (rampa): 20-30 sek. W przypadku bezpośredniego podłączania silników trójfazowych do sieci należy je zabezpieczyć przy pomocy wyłączników silnikowych z wbudowanym wyzwalaczem zwarciowym i przeciążeniowym. Nastawa wyzwalacza termicznego wyłącznika silnikowego musi być dostosowana do rzeczywistych parametrów pracy wentylatora i nie wyższa niż wartość Imax dla wentylatora.

Dane techniczne

Wymiar kanału przyłączeniowego [ mm ]617x617
Wydajność max. [ m3/h ]od 4000 - 4500
Wydajność wentylatora [ m3/h ]4310
Spręż dyspozycyjny [ Pa ]0-500
Spręż wentylatora [ Pa ]500
Napięcie nominalne [ V ]230
Głośność wentylatora [ dB ]48
Temp. medium max. [ C° ]80
Waga wentylatora [ kg ]64

Akcesoria

Pliki do pobrania

Karta katalogowa Harmann MBC

Karta katalogowa wentylatora kanałowego Harmann MBC

Pliki do pobrania (1.96M)

Opinie i recenzje

Dodaj opinię

Wentylator kanałowy Harmann MBC 400/4300S

Wentylator kanałowy Harmann MBC 400/4300S

Harmann MBC 400/4300S