Rekuperatory Wanas

Nawilżacz Wanas UMECTO 1300

Nawilżacz Wanas UMECTO 1300

Nawilżacz Wanas UMECTO 1300

Więcej szczegółów

Wanas

Brutto: 3 530,00 zł

Netto: 2 869,92 zł

Produkt:Dostępny

Opis - Nawilżacz Wanas UMECTO 1300

Nawilżacz WANAS UMECTO 1300 to kompaktowy nawilżacz i nagrzewnica w jednym. Nawilżacz zadba o jakość powietrza w Twoim mieszkaniu, zapewniając odpowiedni poziom wilgotności. Zbyt suche powietrze jest szkodliwe dla zdrowia , przyczynia się do podrażnienia dróg oddechowych, oczu oraz wysuszania skóry. Nawilżacz Wanas może skutecznie ograniczyć podatność na infekcje, wpłynąć na kondycje snu oraz przynieść ulgę alergikom, ograniczając unoszenie się kurzu i innych alergenów. Dodatkowo może zmniejszyć zjawisko elektrostatyczności. Urządzenie jest energooszczędne dzięki działaniu opartym na odparowywaniu wody i inteligentnym systemie sterowania przez nagrzewnice wtórna, uruchamiającą się tylko w razie konieczności.  Solidna nagrzewnica wtórna o mocy 2000W w zimie może dogrzać pomieszczenie, w ciepłe dni schłodzić. Jednostka charakteryzuje się kompaktową budową, montowana jest za rekuperatorem w kanale nawiewu. Sterowanie odbywa się za pomocą sterownika multiSense, mierzącego wilgotność, temperaturę i stężenie CO2, w przypadku jego zbyt wysokiego stężenia, zwiększa wydajność wentylacji. Dodatkową funkcją jest oczyszczanie powietrza dzięki macie ewaporacyjnej zamontowanej w urządzeniu. Związki wapnia oraz zanieczyszczenia powietrza i wody nie przedostają się do pomieszczenia, są spłukiwane bezpośrednio do kanalizacji. Charakteryzuje się niskim zużyciem energii (15W), cichą pracą i niewielkimi wymiarami.

Zestaw obejmuje:

  • komplet dyszy
  • uchwyt do montażu ściennego

Cechy i funkcje nawilżacza Wanas UMECTO 1300 :

  • Dobre samopoczucie – powietrze o niskiej wilgotności (zwłaszcza w okresie grzewczym) w głównej mierze przyczynia się do podrażnienia dróg oddechowych i oczu oraz wysuszania skóry, co prowadzi do szybszego starzenia się jej i niszczenia cery. Odpowiednia wilgotność ogranicza podatność na infekcje, sprzyja alergikom oraz pozytywnie wpływa na układ odpornościowy. Suche powietrze jest również przyczyną uczucia zmęczenia, braku koncentracji, problemów ze snem. Na te dolegliwości podatne są szczególnie małe dzieci oraz osoby w starszym wieku.
  • Komfort – ograniczenie unoszenia się kurzu i alergenów, znacznie zmniejsza zjawisko elektrostatyczności. W razie potrzeby nagrzewnica wtórna dogrzewa powietrze w zimie. (Istnieje możliwość obniżenia temperatury w budynku w okresie letnim.)
  • Wpływ na otoczenie – odpowiedni poziom wilgotności wpływa pozytywnie na wygląd oraz żywotność drewnianych mebli czy parkietu, jest korzystny dla roślin i zwierząt.
  • Kompaktowa budowa – dwa urządzenia w jednym. Nawilżacz z nagrzewnicą wtórną wystarczy tylko podłączyć pod sterownik rekuperatora WANAS oraz do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.
  • Higieniczny system - system płukania maty ewaporacyjnej - związki wapnia oraz zanieczyszczenia z wody i powietrza nie przedostają się do pomieszczeń, automatycznie co pewien czas zostają odprowadzane do kanalizacji. Łatwy dostęp do czyszczenia. Brak postoju powietrza.
  • Energooszczędność - jest urządzeniem energooszczędnym, działanie oparte jest na naturalnym (adiabatycznym) procesie odparowywania wody, co przekłada się na niskie zużycie energii. Inteligentny system sterowania zapewnia niskie zużycie energii przez nagrzewnice wtórną, która włącza się tylko w razie konieczności.
  • Łatwe sterowanie – urządzeniem steruje się za pomocą sterownika, który jest standardowo na wyposażeniu każdego rekuperatora WANAS. Jest to urządzenie w pełni automatyczne.
  • Cicha praca – urządzenie nie emituje dźwięku do otoczenia.

Nawilżacz Wanas UMECTO 1300 wymiary :

Nawilżacz Wanas UMECTO 1300 wymiary

A – powietrze nawiewane do pomieszczeń

B – powietrze doprowadzane do nawilżacza

Dane techniczne

Przepływ powietrza [m3/h]do 1300
Średnica króćców [mm]315
Masa [kg]36
Napięcie nominalne [ V ]230/50

Akcesoria

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Pliki do pobrania

Opinie i recenzje

Dodaj opinię

Nawilżacz Wanas UMECTO 1300

Nawilżacz Wanas UMECTO 1300

Nawilżacz Wanas UMECTO 1300