Rekuperatory

Rekuperator Thessla Green AirPack Home 500v Energy+

Rekuperator Thessla Green AirPack Home 500v Energy+

Dostępne wydajności AirPack Home V

300 M3/H 400 M3/H 500 M3/H 600 M3/H 800 M3/H 

Dostępne modele AirPack Home V

HOME ENERGY HOME ENERGY+ 

Kierunek króćców

BOCZNE GÓRNE 

Sterownik dotykowy

AIR++ 

Filtry

PURE 06 

Karta katalogowa Thessla Airpack Home 500v Energy+

Więcej szczegółów

Thessla Green

Brutto: 13 560,75 zł

Netto: 11 025,00 zł

Produkt: Dostępny

Rekuperator Thessla Green AirPack Home 500v Energy+

Rekuperator Thessla Green AirPack Home 500v Energy+ to zaawansowane urządzenie wentylacyjne z odzyskiem ciepła, zaprojektowane z myślą o najwyższych standardach efektywności energetycznej i komfortu akustycznego. Wykorzystuje najnowsze technologie, takie jak system kontroli przepływu powietrza CF, filtry CleanPad Pure, system filtracji CP-2, system przeciwzamrożeniowy FPX, wymienniki ciepła Recair ULTIMATE oraz różnorodne opcje podłączeń.

Zestaw Obejmuje

 • Rekuperator Thessla Green AirPack Home 500v Energy+ 
 • System kontroli przepływu powietrza CF2
 • Moduł Basic zapewniający pełną funkcjonalność
 • Możliwość podłączenia modułu rozszerzającego

Zaawansowany System Kontroli Przepływu Powietrza (CF)

System Kontroli Przepływu Powietrza (CF) to innowacyjna technologia zaprojektowana do precyzyjnego sterowania przepływem powietrza w systemach wentylacyjnych. Jest to kluczowy element rekuperatora Thessla Green AirPack Home, który znacząco wpływa na jego efektywność energetyczną i komfort użytkowania.

System CF wykorzystuje zaawansowane algorytmy i sensory do monitorowania i regulacji przepływu powietrza w czasie rzeczywistym. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie parametrów pracy rekuperatora do aktualnych warunków wewnętrznych i zewnętrznych, co zapewnia optymalne warunki w pomieszczeniach.

Precyzyjne sterowanie przepływem powietrza jest kluczowe dla utrzymania optymalnej jakości powietrza wewnątrz budynku. System CF zapewnia równomierną i efektywną wymianę powietrza, co przekłada się na lepsze zdrowie i samopoczucie mieszkańców.

Zalety Systemu CF

 • Efektywność energetyczna: Inteligentne sterowanie przepływem powietrza pozwala na znaczące oszczędności energetyczne.
 • Komfort akustyczny: Dzięki precyzyjnemu sterowaniu, system CF minimalizuje hałas generowany przez urządzenie.
 • Elastyczność: Możliwość integracji z innymi systemami domowymi, takimi jak systemy zarządzania budynkiem (BMS).

Wady i Ograniczenia

 • Koszt: Zaawansowane technologie zawsze wiążą się z pewnymi kosztami, jednak w przypadku systemu CF są one zrekompensowane przez oszczędności energetyczne.

Podsumowanie

System Kontroli Przepływu Powietrza (CF) to technologia, która znacząco podnosi standardy efektywności energetycznej i komfortu w nowoczesnych systemach wentylacyjnych. Jest to inwestycja, która zwraca się zarówno przez oszczędności w rachunkach za energię, jak i przez poprawę jakości życia w budynku.

Innowacyjne Filtry Powietrza CleanPad Pure

CleanPad Pure to zaawansowany system filtracji powietrza, który jest integralną częścią rekuperatora Thessla Green AirPack Home 500v Energy+. Filtry te są zaprojektowane tak, aby zapewnić najwyższą jakość powietrza wewnętrznego, eliminując zarówno duże, jak i mikroskopijne cząsteczki zanieczyszczeń.

System filtracji CleanPad Pure działa na zasadzie dwustopniowej filtracji. Pierwszy etap to prefiltr, który zatrzymuje większe cząsteczki, takie jak kurz i sierść zwierząt. Drugi etap to filtr główny, który jest w stanie zatrzymać drobniejsze cząsteczki, takie jak pyłki, bakterie i wirusy.

Jakość powietrza wewnętrznego ma bezpośredni wpływ na zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Filtry CleanPad Pure są w stanie zatrzymać nawet 99,9% zanieczyszczeń, co sprawia, że są jednym z najskuteczniejszych rozwiązań na rynku.

Zalety Filtrów CleanPad Pure

 • Wysoka Skuteczność: Zwiększona o 60% pojemność pyłowa i blisko 40% większa skuteczność w porównaniu do standardowych filtrów.
 • Długotrwałość: Wyższa żywotność filtra dzięki zastosowaniu prefiltra i większej ilości plis.
 • Bezpieczeństwo: Skuteczne usuwanie alergenów, bakterii i innych szkodliwych substancji.

Wady i Ograniczenia

 • Koszt: Zaawansowane filtry są zwykle droższe, ale ich koszt jest zrekompensowany przez jakość powietrza i zdrowie mieszkańców.

Podsumowanie

Innowacyjne filtry powietrza CleanPad Pure to kluczowy element rekuperatora Thessla Green AirPack Home 500v Energy+, który znacząco wpływa na jakość powietrza wewnętrznego. Jest to inwestycja, która zwraca się nie tylko poprzez oszczędności energetyczne, ale również przez poprawę zdrowia i komfortu życia.

System Przeciwzamrożeniowy FPX

System Przeciwzamrożeniowy FPX to zaawansowana technologia zabezpieczająca rekuperator przed zamrożeniem. Jest to jedna z kluczowych funkcji rekuperatora Thessla Green AirPack Home 500v Energy+, która gwarantuje jego stabilną i efektywną pracę nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych.

System FPX wykorzystuje płynnie regulowaną nagrzewnicę oraz zaawansowane algorytmy sterujące, które monitorują temperaturę powietrza i rdzenia wymiennika. W przypadku wykrycia ryzyka zamrożenia, system automatycznie aktywuje nagrzewnicę, utrzymując temperaturę rdzenia wymiennika powyżej 0°C.

Zamrożenie rekuperatora jest jednym z najpoważniejszych problemów, które mogą wpłynąć na jego efektywność i żywotność. System FPX eliminuje to ryzyko, zapewniając nieprzerwaną i stabilną pracę urządzenia.

Zalety Systemu FPX

 • Bezpieczeństwo: Skuteczna ochrona przed zamrożeniem.
 • Stabilność: Zapewnia stabilną pracę rekuperatora w trudnych warunkach pogodowych.
 • Efektywność energetyczna: Inteligentne sterowanie nagrzewnicą minimalizuje zużycie energii.

Wady i Ograniczenia

 • Koszt: Zaawansowane funkcje zabezpieczające mogą wpłynąć na cenę urządzenia, jednak są one zrekompensowane przez długoterminowe oszczędności i bezpieczeństwo.

Podsumowanie

System Przeciwzamrożeniowy FPX to niezbędny element dla każdego, kto chce zapewnić maksymalną efektywność i bezpieczeństwo swojego rekuperatora. Dzięki niemu, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych, możesz być pewien niezawodności i wydajności swojego urządzenia.

Wymienniki Ciepła Recair ULTIMATE

Wymiennik ciepła Recair ULTIMATE to zaawansowany komponent rekuperatora Thessla Green AirPack Home 500v Energy+, który służy do efektywnego odzysku ciepła z powietrza wywiewanego. Jest to kluczowy element, który decyduje o efektywności energetycznej całego systemu.

Wymiennik ciepła Recair ULTIMATE działa na zasadzie przeciwprądu, co oznacza, że powietrze nawiewane i wywiewane przepływa przez wymiennik w przeciwnych kierunkach. Dzięki temu możliwe jest bardzo efektywne odzyskiwanie ciepła, z zachowaniem wysokiej jakości powietrza wewnętrznego.

Odzysk ciepła jest jednym z najważniejszych aspektów rekuperacji, który wpływa na obniżenie kosztów ogrzewania budynku. Wymiennik Recair ULTIMATE zapewnia blisko 95% efektywności odzysku ciepła, co jest wynikiem wykorzystania zaawansowanych materiałów i technologii.

Zalety Wymiennika Recair ULTIMATE

 • Wysoka Efektywność: Do 95% efektywności odzysku ciepła.
 • Trwałość: Wykonany z materiałów odpornych na korozję i uszkodzenia mechaniczne.
 • Elastyczność: Możliwość dostosowania do różnych systemów wentylacyjnych i potrzeb użytkownika.

Wady i Ograniczenia

 • Koszt: Zaawansowane wymienniki ciepła są zwykle droższe, ale ich koszt jest zrekompensowany przez oszczędności w rachunkach za ogrzewanie.

Podsumowanie

Wymiennik ciepła Recair ULTIMATE to inwestycja, która zwraca się w krótkim czasie dzięki znaczącym oszczędnościom energetycznym. Jest to komponent, który znacząco wpływa na komfort i zdrowie mieszkańców, a także na wartość nieruchomości.

Opcje Podłączeń

Urządzenie oferuje różnorodne opcje podłączeń, umożliwiając integrację z różnymi systemami zewnętrznymi, h- wyjścia króćców boczne, v- wyjścia króćców górne

Cechy Dodatkowe rekuperatora Thessla Green AirPack Home

 • Boczne podłączenie kanałów
 • 50 mm izolacji z wodoodpornej pianki
 • 100% programowalny bypass
 • Dwustopniowe filtry klasy M5
 • Klasa efektywności energetycznej: A
 • Średnica króćców przyłączeniowych: DN200 mm

Podsumowanie

Rekuperator Thessla Green AirPack Home 500v Energy+ to inwestycja, która zwraca się nie tylko poprzez oszczędności w kosztach ogrzewania, ale również przez znaczącą poprawę jakości powietrza wewnątrz budynku.

Wymiennik ciepła Thessla Green 500v

Co zrobi Twój rekuperator kiedy temperatura spadnie poniżej 0°C ?

Kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, w każdym rekuperatorze zamarza wilgoć blokując przepływ powietrza. Dlatego, aby wentylacja była skuteczna a koszty ogrzewania niskie, rekuperator musi posiadać system przeciwzamrożeniowy umożliwiający zrównoważoną wentylację niezależnie od temperatury powietrza.

System przeciwzamrożeniowy Thessla Green 500v energy +

Wymiary rekuperatora Thessla Green AirPack Home 500v Energy+:Wymiary rekuperatora Thessla Green AirPack Home 500 v

Dane techniczne

Powierzchnia180-230 m2
Strumień powietrza [m3/h ]470/150Pa
Maksymalna sprawność odzysku ciepła [%]95
Poziom mocy akustycznej emitowanej przez obudowę [dB(A)]55
Średnica króćców [mm]200
Typ wymiennikaprzeciwprądowy
Klasa energetycznaA
Masa [kg]65
Średnia roczna sprawność odzysku ciepła [%]88
Poziom mocy akustycznej emitowanej do kanału nawiewnego [dB(A)]59
Maksymalny prąd pobierany przez urządzenie [A]9.8
Króciec kondensatu [mm]32
Materiał wymiennikatworzywo sztuczne
Zasilanie [f/V/Hz]230/50

Pliki do pobrania

Akcesoria

Opinie i recenzje

5 stars - based on 2 reviews
Doskonały produkt
5.00
(2 opinii)
2
0
0
0
0

2024-02-15

Cicha praca

Bardzo cicha praca i doskonała efektywność energetyczna. Polecam każdemu kto myśli o rekuperacji.

2024-02-04

Profesjonalnie

Montaż rekuperatora był profesjonalny, urządzenie działa bez zarzutu."

Dodaj opinię
Rekuperator Thessla Green AirPack Home 500v Energy+

Rekuperator Thessla Green AirPack Home 500v Energy+

Dostępne wydajności AirPack Home V

300 M3/H 400 M3/H 500 M3/H 600 M3/H 800 M3/H 

Dostępne modele AirPack Home V

HOME ENERGY HOME ENERGY+ 

Kierunek króćców

BOCZNE GÓRNE 

Sterownik dotykowy

AIR++ 

Filtry

PURE 06 

Karta katalogowa Thessla Airpack Home 500v Energy+