Rekuperatory Thessla Green

Nowość
Rekuperator Thessla Green AirPack Home 650h Energy+

Rekuperator Thessla Green AirPack Home 650h Energy+

Thessla Green AirPack Home 650h Energy+

Więcej szczegółów

Thessla Green

Brutto: 13 430,74 zł

Netto: 10 919,30 zł

Produkt:Dostępny

Opis - Rekuperator Thessla Green AirPack Home 650h Energy+ :

Rekuperator Thessla Green AirPack Home 650h Energy+ polskiej firmy Thessla Green to seria kompaktowych central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła. Dzięki technologii  wypracowanej przez firmę Thessla, rekuperatory AirPack są jednymi z nowocześniejszych urządzeń na rynku. 

Thessla Green AirPack Home 650h Energy+ dzięki swojej niewielkiej budowie i 50 mm izolacji cieplnej nadaje się do montażu w wąskich, niewykorzystanych przestrzeniach poddasza. Obudowa Thermoacoustic i wykorzystana w niej wodoodporna pianka sprawia, że centrala posiada bardzo niski poziom mocy akustycznej w instalacji , stając się równocześnie izolacją termiczną i akustyczną. Zastosowanie nowej konstrukcji AirPacka Home sprawia że jest on 2 razy cichszy w porównaniu do tradycyjnych central wentylacyjnych.

AirPack Home wyróżnia do 30% większa oszczędność energii dzięki zastosowaniu zbilansowanej wentylacji, a także blisko 90% odzysk ciepła z usuwanego powietrza z budynku. Wyposażony jest w ciche i energooszczędne wentylatory z silnikiem EC, które umożliwiają płynniejszą regulację obrotów.

Zastosowany system przeciwzamrożeniowy FPX z płynnie regulowaną nagrzewnicą zabezpiecza rekuperator przed zamrożeniem i zapewnia stabilną pracę podczas największych mrozów, utrzymując w rdzeniu wymiennika temperaturę powyżej 0 °C.

Rekuperator Thessla Green AirPack Home 650h Energy+ wyposażony jest w programowalny bypass – dodatkowy kanał w centrali wentylacyjnej, dzięki czemu możliwe jest pominięcie odzysku ciepła, co przydatne jest zwłaszcza latem. Działa on jak nocne wietrzenie: w ciągu dnia, gdy temperatura przekracza 30 °C rekuperator powstrzymuje wzrost temperatury wewnątrz pomieszczenia; nocą zaś gdy temperatura spada poniżej 20 °C automatycznie nawiewa powietrze z zewnątrz.

Dwustopniowe filtry CleanPad Pure o zwiększonej o 60% pojemności pyłowej posiadają o blisko 40% większą skuteczność niż stosowane w większości central filtry. Dodatkowo zastosowanie prefiltra oraz większa ilość plis umożliwia zatrzymywanie większych cząsteczek, a także wpływa na żywotność filtra.

AirPack Home zapewnia blisko 95% odzysk ciepła dzięki zastosowaniu przeciwprądowego wymiennika ciepła z tworzywa sztucznego Recair. Zapewnia wysoki odzysk energii  od powietrza  wywiewanego z pomieszczeń, dzięki czemu system grzewczy może dostarczyć jej mniej, co przekłada się na koszty ogrzewania budynku.

Model ten wyposażony jest w system CF2, czyli system automatycznej kontroli przepływu powietrza, mierzącego rzeczywiste przepływy powietrza nawiewanego i wywiewanego za pomocą procesora, który ustawi odpowiednie prędkości wentylatorów, niezależnie od warunków atmosferycznych czy stanu zabrudzenia filtrów.

W każdym AirPacku zainstalowany jest moduł Basic zapewniający pełną funkcjonalność rekuperatora i pozwalający na komunikację z dowolnymi systemami zewnętrznymi.

Istnieje możliwość podłączenia akcesoriów opcjonalnych, takich jak AirMobile (mobilny system sterowania), Air ++ (dotykowy panel sterowania) oraz moduł sterowania Expansion.

Zestaw obejmuje:

  • Rekuperator
  • kontrola przepływu CF2

Cechy i funkcje rekuperatora Thessla Green AirPack Home 650h Energy+ :

  • h – boczne podłączenie kanałów
  • 50 mm izolacji z wodoodpornej pianki o doskonałych właściwościach termicznych i akustycznych
  • 100% bypass, izolowany, programowalny
  • system antyzamrożeniowy FPX z płynnie regulowaną nagrzewnicą
  • dwustopniowe filtry klasy M5
  •  klasa efektywności energetycznej (dla klimatu umiarkowanego): AirPack Home 650h klasa  A  
  • średnica króćców przyłączeniowych DN200 mm

Wymienniki ciepła Recair ULTIMATE

Energia potrzebna do ogrzania powietrza wentylacyjnego to 30-70% energii potrzebnej do ogrzania współczesnego budynku mieszkalnego. W budynku z wentylacją grawitacyjną całe powietrze wentylacyjne ogrzewa system grzewczy. W budynku z wentylacją mechaniczną z rekuperacją większość ciepła potrzebnego do ogrzania powietrza wentylacyjnego dostarcza rekuperator. Im więcej energii rekuperator odzyska w wymienniku ciepła od powietrza wywiewanego z pomieszczeń, tym mniej będzie jej musiał dostarczyć system grzewczy. Dlatego sprawność wymiennika ciepła ma decydujący wpływ na koszty ogrzewania budynku.

Wymiennik Thessla Green Home

Co zrobi Twój rekuperator kiedy temperatura spadnie poniżej 0°C ?

Kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, w każdym rekuperatorze zamarza wilgoć blokując przepływ powietrza. Dlatego, aby wentylacja była skuteczna a koszty ogrzewania niskie, rekuperator musi posiadać system przeciwzamrożeniowy umożliwiający zrównoważoną wentylację niezależnie od temperatury powietrza.

System przeciwzamrożeniowy Thessla Green 650h

Wymiary rekuperatora Thessla Green AirPack Home 650h Energy+ :

Wymiary rekuperatora Thessla Green AirPack 650h Energy

Dane techniczne

Powierzchnia230-320 m2
Strumień powietrza [m3/h ]630/150Pa
Maksymalna sprawność odzysku ciepła [%]95
Średnia roczna sprawność odzysku ciepła [%]90
Poziom mocy akustycznej emitowanej przez obudowę [dB(A)]54
Poziom mocy akustycznej emitowanej do kanału nawiewnego [dB(A)]59
Maksymalny prąd pobierany przez urządzenie [A]11.5
Średnica króćców [mm]200
Króciec kondensatu [mm]32
Masa [kg]78
Typ wymiennikaprzeciwprądowy
Materiał wymiennikatworzywo sztuczne
Zasilanie [f/V/Hz]230/50
KlasaA

Akcesoria

Pliki do pobrania

Instrukcja obsługi Thessla Green AirPack Home 650 h

Instrukcja obsługi rekuperatora Thessla Green AirPack Home 650 h

Pliki do pobrania (1.06M)

Opinie i recenzje

Dodaj opinię

Rekuperator Thessla Green AirPack Home 650h Energy+

Rekuperator Thessla Green AirPack Home 650h Energy+

Thessla Green AirPack Home 650h Energy+