Rekuperatory

Rekuperator Thessla Green AirPack4 500h Energy+

Dostępne wydajności

300 M3/H 400 M3/H 500 M3/H 

Dostępne modele

ENERGY+ ENERGY++ ENTHALPY 

Kierunek króćców

BOCZNE GÓRNE 

Sterownik dotykowy

AIR++

Filtry do AirPack4 H

PURE 09 

Karta katalogowa Thessla Airpack 4 500h Energy+

Więcej szczegółów

Thessla Green

Brutto: 12 518,94 zł

Netto: 10 178,00 zł

Produkt: Dostępny

Rekuperator Thessla Green AirPack4 500h Energy+

Zaoferuj swemu domowi przyszłość wentylacji z Rekuperatorem Thessla Green AirPack4 500h Energy+. To nie tylko centrala wentylacyjna, ale przede wszystkim innowacyjne rozwiązanie, które łączy kompaktowy design z zaawansowaną technologią odzysku ciepła. Dzięki pasji i zaangażowaniu naszego zespołu badawczo-rozwojowego, AirPack staje się liderem wśród nowoczesnych systemów wentylacyjnych.

Idealny dla domów jednorodzinnych

Jeśli posiadasz dom jednorodzinny o powierzchni od 180 do 230 m2, Thessla Green AirPack4 500h Energy+ został stworzony właśnie dla Ciebie. Jego rewolucyjna obudowa FULLSHELL, nie tylko gwarantuje doskonałą izolację, ale również pozwala na montaż w miejscach, które dotychczas były niedostępne dla tradycyjnych rekuperatorów, takich jak chłodne poddasza. Dzięki temu zyskujesz więcej miejsca w swoim domu i nie musisz martwić się o dodatkowe koszty związane z instalacją systemów grzewczych. Nasz rekuperator działa niezawodnie, nawet gdy temperatura spada do +5°C.

Innowacje w obudowie FULLSHELL

Dzięki innowacyjnej obudowie FULLSHELL, Rekuperator Thessla Green AirPack4 otwiera nowe możliwości montażu, nieosiągalne dla większości urządzeń dostępnych na rynku. Nawet w ekstremalnie niskich temperaturach, dochodzących do -15°C, możesz być pewien niezawodności tego urządzenia. Co więcej, Thessla Green AirPack4 wyróżnia się wyjątkową cichością działania. Dzięki strategicznemu umiejscowieniu wentylatorów przed wymiennikiem ciepła, fala dźwiękowa jest skutecznie tłumiona zanim dotrze do kanału nawiewnego. Podczas gdy standardowe rekuperatory mogą powodować zwiększony hałas w kanałach nawiewnych, akustyka AirPacka4 została precyzyjnie dostrojona, aby zapewnić idealny komfort akustyczny w każdym zakątku Twojego domu.

Wentylatory nowej generacji

W modelu AirPacku4 zastosowaliśmy wentylatory, które stanowią szczyt innowacji w tej kategorii. Oferują one większą średnicę wirnika (200 mm w porównaniu do standardowych 190 mm), co przekłada się na wyższą wydajność przy niższych prędkościach obrotowych. Oznacza to mniej turbulencji i cichszą pracę urządzenia. Dodatkowo, specjalny kąt wypływu powietrza z wirnika na poziomie 77°C minimalizuje straty ciśnienia i zwiększa efektywność silnika.

Programowalny bypass dla komfortu latem

Model AirPack4 500h Energy+ posiada innowacyjny, programowalny bypass. To specjalny kanał w centrali wentylacyjnej, który pozwala na chwilowe wyłączenie funkcji odzysku ciepła - idealne rozwiązanie na gorące letnie dni. Działa to podobnie do naturalnego wietrzenia: kiedy w ciągu dnia temperatura w pomieszczeniu zaczyna przekraczać 30°C, rekuperator zapobiega jej dalszemu wzrostowi. Natomiast w chłodniejsze noce, kiedy rtęć w termometrze spada poniżej 20°C, urządzenie automatycznie wpuszcza świeże powietrze z zewnątrz, zapewniając komfort termiczny.

Inteligentny system regulacji CF

Kolejnym atutem jest zaawansowany System Regulacji CF, który gwarantuje optymalny przepływ powietrza. Za pomocą inteligentnego procesora, system dostosowuje prędkość wentylatorów do aktualnych warunków atmosferycznych oraz stanu filtrów. Dzięki temu, AirPack4 500h Energy+ działa nie tylko efektywnie, ale także ekonomicznie, pomagając obniżyć koszty związane z ogrzewaniem.

Wymiennik ciepła klasy premium

Model AirPack4 jest wyposażony w zaawansowany wymiennik ciepła od renomowanej holenderskiej firmy Recair ULTIMATE. Ten przeciwprądowy wymiennik nie tylko gwarantuje wyjątkową efektywność, ale również zapewnia niezrównany komfort użytkowania. Dzięki niemu, energia zawarta w powietrzu wywiewanym z wnętrza budynku jest skutecznie odzyskiwana, co pozwala na znaczące obniżenie zapotrzebowania na ciepło. W praktyce oznacza to niższe rachunki za ogrzewanie.

Dostosuj do swoich potrzeb

AirPack4 został zaprojektowany z myślą o indywidualnych potrzebach użytkowników. Możesz dostosować jego funkcje według własnych preferencji, rozszerzając je o takie rozwiązania jak czujniki monitorujące jakość powietrza czy moduły sterujące różnymi elementami systemu grzewczego, takimi jak nagrzewnice, chłodnice czy pompy ciepła.

Zestaw obejmuje:

  • Rekuperator
  • Kontrola przepływu CF2

Kluczowe właściwości rekuperatora Thessla Green AirPack4 500h Energy+

  • Boczne podłączenie kanałów (h): Umożliwia łatwą i wygodną instalację w różnych konfiguracjach pomieszczeń.

  • Izolacja o grubości 50 mm: Wykonana ze spienionego polipropylenu, wolna od elementów złącznych i innych mostków cieplnych. Dzięki temu rekuperator działa niezawodnie nawet przy temperaturach sięgających -15°C.

  • 100% programowalny bypass: W pełni izolowany, umożliwiający skuteczne pominięcie funkcji odzysku ciepła w odpowiednich warunkach.

  • Zaawansowany system antyzamrożeniowy FPX: Wyposażony w płynnie regulowaną nagrzewnicę, zapewniający ochronę urządzenia w ekstremalnie niskich temperaturach.

  • Filtry klasy M5: Dwustopniowe, gwarantujące czystość powietrza na najwyższym poziomie.

  • Wysoka efektywność energetyczna: Dla klimatu umiarkowanego, modele AirPack4 300h, 400h oraz 500h osiągają klasę energetyczną A.

  • Króćce przyłączeniowe o średnicy DN200 mm: Umożliwiające pewne i stabilne podłączenie systemu wentylacyjnego.

AirPack4 - niezawodność nawet w ekstremalnych warunkach

Dzięki AirPackowi4 nie musisz martwić się o miejsce instalacji rekuperatora, nawet jeśli jest to nieogrzewane poddasze, gdzie temperatura potrafi spaść do -15°C. To rozwiązanie pozwala Ci zaoszczędzić cenne metry kwadratowe w Twoim domu.

AirPack4 to pionierskie podejście do wentylacji. Jest to pierwsze urządzenie tego typu, które zostało zaprojektowane z myślą o pracy w trudnych warunkach, takich jak nieocieplone i nieogrzewane poddasza. Nawet gdy termometr wskazuje -15°C, możesz być pewien, że Twoj rekuperator działa bez zakłóceń i zachowuje pełną sprawność.

Kluczem do takiej wydajności jest rewolucyjna obudowa FULLSHELL. Wykonana z 50 mm spienionego polipropylenu, została tak zaprojektowana, aby całkowicie wyeliminować mostki cieplne, gwarantując optymalną izolację i niezawodność.

Rekuperator Thessla Green AirPack 4 500h Energy

Wentylatory AirPacka4 - oszczędność i cisza w jednym

W AirPacku4 postawiliśmy na wentylatory, które nie tylko pracują niezawodnie przez cały rok, ale także są wyjątkowo energooszczędne i ciche. Dzięki nim zużycie energii jest o 10% niższe, a poziom hałasu obniżony o 4%.

Wentylatory w rekuperatorze działają nieprzerwanie, dlatego tak ważne jest, aby były jak najbardziej efektywne. W modelu AirPack4 osiągnęliśmy ten cel, korzystając z najnowszych technologii. Warto zwrócić uwagę na wentylatory stworzone przez Ziehl-Abegg w 2019 roku. Są to pierwsze na świecie wentylatory do rekuperatorów z wirnikami o wypływie diagonalnym, które gwarantują wyjątkową wydajność i cichą pracę.

Wentylatory Thessla Green AirPack 4 500h Energy

Wymiary rekuperatora Thessla Green AirPack4 500h Energy+ 

Wymiary rekuperatora Thessla Green AirPack 4 500h Energy

Dane techniczne

Powierzchnia180-230 m2
Strumień powietrza [m3/h ]465/150Pa
Maksymalna sprawność odzysku ciepła [%]95
Poziom mocy akustycznej emitowanej przez obudowę [dB(A)]55
Średnica króćców [mm]200
Typ wymiennikaprzeciwprądowy
Klasa energetycznaA
Masa [kg]48
Średnia roczna sprawność odzysku ciepła [%]89
Poziom mocy akustycznej emitowanej do kanału nawiewnego [dB(A)]54
Maksymalny prąd pobierany przez urządzenie [A]8.0
Króciec kondensatu [mm]32
Materiał wymiennikatworzywo sztuczne
Zasilanie [f/V/Hz]230/50

Pliki do pobrania

Akcesoria

Opinie i recenzje

5 stars - based on 2 reviews
Doskonały produkt
5.00
(2 opinii)
2
0
0
0
0

2024-02-15

Zadowolony

Rekuperator działa cicho i skutecznie, jestem bardzo zadowolony.

2024-02-04

Doskonałość

Rekuperator działa doskonale, zapewniając czyste i zdrowe powietrze w domu."

Dodaj opinię
Rekuperator Thessla Green AirPack4 500h Energy+

Rekuperator Thessla Green AirPack4 500h Energy+

Dostępne wydajności

300 M3/H 400 M3/H 500 M3/H 

Dostępne modele

ENERGY+ ENERGY++ ENTHALPY 

Kierunek króćców

BOCZNE GÓRNE 

Sterownik dotykowy

AIR++

Filtry do AirPack4 H

PURE 09 

Karta katalogowa Thessla Airpack 4 500h Energy+