Rekuperatory Thessla Green

Categories

Ostatnie Wpisy

Rekuperator Thessla Green AirPack4 400h Energy+

Thessla Green AirPack4 400h Energy+

Więcej szczegółów

Thessla Green

Brutto: 13 231,11 zł

Netto: 10 757,00 zł

Produkt: Dostępny

Opis - Rekuperator Thessla Green AirPack4 400h Energy+ :

Rekuperator Thessla Green AirPack4 400h Energy+ to kompaktowa centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła. Dzięki technologii  wypracowanej przez własny zespół badawczo-rozwojowy, rekuperatory AirPack są jednymi z nowocześniejszych urządzeń na rynku.  

Thessla Green AirPack4 300h Energy+  idealnie sprawdzi się w małych i średnich domach jednorodzinnych o wielkości 130 – 180 m2.  Dzięki zastosowaniu unikalnej obudowy FULLSHELL, szczelnej i pozbawionych mostków cieplnych izolacji rekuperatora, urządzenie można zainstalować nawet w nieogrzewanych i nieocieplonych poddaszach, oszczędzając cenną przestrzeń. Inne urządzenia tego typu dostępne na rynku, wymagają zainstalowania dodatkowego systemu grzewczego, utrzymującego stałą temperaturę +5°C. 

Rekuperator z obudową FULLSHELL umożliwia swobodę montażu niedostępną dla dotychczas wyprodukowanych urządzeń tego typu, sprawiając, że urządzenie będzie niezawodne pomimo niskiej temperatury, nawet -15°C.  AirPack4 jest również cichszy niż tradycyjne rekuperatory dzięki umieszczeniu wentylatorów przed wymiennikiem ciepła w kierunku przepływu powietrza, dzięki czemu fala akustyczna ulega rozproszeniu zanim trafi do kanału nawiewnego. Każdy rekuperator wywiewa powietrze z toalet, łazienki i kuchni, a nawiewa do salonu i sypialni, emitując większy poziom hałasu do kanału nawiewnego. Akustyka AirPacka4 jest dopasowana do budynku, dzięki czemu zapewnia on komfort akustyczny we wszystkich pomieszczeniach.

W AirPacku4 zastosowano najbardziej zaawansowane wentylatory w swojej klasie, wyposażone w większą średnicę wirnika (standardowo 190 mm, w AirPacku – 200 mm), co pozwala osiągać tę samą wydajność przy mniejszej prędkości obrotowej, skutkującej mniejszymi turbulencjami, a zapewniającej cichszą pracę urządzenia. Równocześnie diagonalny wypływ powietrza z wirnika pod kątem 77 °C zapewnia mniejsze turbulencje i stratę ciśnień oraz większą sprawność silnika.

AirPack4 400h Energy+  wyposażony jest dodatkowo w programowalny bypass – dodatkowy kanał w centrali wentylacyjnej, dzięki czemu możliwe jest pominięcie odzysku ciepła, co przydatne jest zwłaszcza latem. Działa on jak nocne wietrzenie: w ciągu dnia, gdy temperatura przekracza 30 °C rekuperator powstrzymuje wzrost temperatury wewnątrz pomieszczenia; nocą zaś gdy temperatura spada poniżej 20 °C automatycznie nawiewa powietrze z zewnątrz.

System regulacji CF – automatycznej kontroli przepływu powietrza – zapewni zrównoważony przepływ powietrza dostarczanego i usuwanego z budynku za pomocą procesora, który ustawi odpowiednie prędkości wentylatorów, niezależnie od warunków atmosferycznych czy stanu zabrudzenia filtrów. Dzięki temu urządzenie będzie pracowało efektywnie, znacznie obniżając koszty ogrzewania wynikające z wentylacji.

AirPack4 wyposażony jest w przeciwprądowy wymiennik ciepła holenderskiej firmy Recair ULTIMATE, który łączy wysoką skuteczność z komfortem użytkowania. Zapewnia wysoki odzysk energii  od powietrza  wywiewanego z pomieszczeń, dzięki czemu system grzewczy może dostarczyć jej mniej, co przekłada się na koszty ogrzewania budynku.

Urządzenie można dostosować do własnych potrzeb, rozszerzając go o szereg funkcji, takich jak czujniki jakości powietrza czy moduł sterujący nagrzewnicami, chłodnicami, pompą ciepła czy agregatem.

Zestaw obejmuje:

  • Rekuperator
  • Kontrola przepływu CF2

Cechy i funkcje rekuperatora Thessla Green AirPack4 400h Energy+ :

  • h – boczne podłączenie kanałów
  • 50 mm izolacji ze spienionego polipropylenu pozbawionej elementów złącznych i innych mostków cieplnych, pozwala to na pracę przy -15°C
  • 100% bypass, izolowany, programowalny
  • system antyzamrożeniowy FPX z płynnie regulowaną nagrzewnicą
  • dwustopniowe filtry klasy M5
  • klasa efektywności energetycznej (dla klimatu umiarkowanego): AirPack4 300h, 400h, 500h klasa A
  • średnica króćców przyłączeniowych DN200 mm

AirPack4 może działać na nieogrzewanym poddaszu, na którym temperatura spada nawet do -15°C .

Z AirPackiem4 oszczędzasz cenną przestrzeń użytkową Twojego domu. To pierwszy rekuperator zaprojektowany tak, by mógł działać nawet w nieogrzewanych i nieocieplonych poddaszach. Możesz go zainstalować w pomieszczeniach, w których zimą temperatura spada do -15°C nie obawiając się o awarię, czy utratę sprawności rekuperacji. Wszystko to jest możliwe dzięki unikalnej koncepcji obudowy FULLSHELL, wykonanej ze spienionego polipropylenu o grubości 50 mm, w której całkowicie wyeliminowaliśmy mostki cieplne.

Rekuperator Thessla Green AirPack 4 400h Energy

Wentylatory AirPacka4 zużywają o 10% mniej energii i są 4% cichsze.

Wentylatory w rekuperatorze działają 24h na dobę przez 365 dni w roku. Dlatego muszą zużywać tak mało energii, jak to tylko możliwe. W AirPacku4 osiągamy ten cel stosując najbardziej zaawansowane wentylatory w swojej klasie. Sprawdź jak działają opracowane w 2019 roku przez ZiehlAbegg, pierwsze na świecie, wentylatory do rekuperatorów z wirnikami o wypływie diagonalnym.

Wentylatory rekuperatora Thessla Green AirPack 4

Wymiary rekuperatora Thessla Green AirPack4 400h Energy+ :

Wymiary rekuperatora Thessla Green AirPack 4 400h Energy

Dane techniczne

Powierzchnia130-180 m2
Strumień powietrza [m3/h ]380/150Pa
Maksymalna sprawność odzysku ciepła [%]95
Średnia roczna sprawność odzysku ciepła [%]90
Poziom mocy akustycznej emitowanej przez obudowę [dB(A)]52
Poziom mocy akustycznej emitowanej do kanału nawiewnego [dB(A)]51
Maksymalny prąd pobierany przez urządzenie [A]6.4
Średnica króćców [mm]200
Króciec kondensatu [mm]32
Masa [kg]48
Typ wymiennikaprzeciwprądowy
Materiał wymiennikatworzywo sztuczne
Zasilanie [f/V/Hz]230/50
KlasaA

Pliki do pobrania

Karta katalogowa

Rekuperator Thessla Green AirPack 4 400h Energy

Pliki do pobrania (2.22M)

Instrukcja obsługi

Thessla Green AirPack 4 400h Energy

Pliki do pobrania (2.25M)

Akcesoria

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Opinie i recenzje

4.9 stars - based on 5 reviews
0.00
(0 opinii)
0
0
0
0
0

2022-04-18

Polecam

Super zakup, godny polecenia. Polecam wszystkim.

Dodaj opinię

Rekuperator Thessla Green AirPack4 400h Energy+

Rekuperator Thessla Green AirPack4 400h Energy+

Thessla Green AirPack4 400h Energy+